Волц засвоїв урок: Трамп прокоментував витік секретних даних з чату Signal
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відреагував на ситуацію з витоком секретних даних з чату Signal, зазначивши, що радник з нацбезпеки Майкл Волц засвоїв свій урок
Про це повідомляє NBC News.
Президент США Дональд Трамп в інтервʼю заявив, що "Майкл Волтц засвоїв урок, і він хороша людина".
Він також зазначив, що попри те, що до чату додали головного редактора The Atlantic Джефрі Голдберга - це ніяк не вплинуло на військову операцію, що обговорювалась. Трамп висловив упевненість у своїй команді та підкреслив факт того, що ця ситуація була "єдиним збоєм за два місяці".
Це інтервʼю стало першою суттєвою відповіддю президента США, щодо інциденту за останній час.
Як виник скандал
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг написав у матеріалі на сайті видання, що 11 березня радник з нацбезпеки США Майкл Волц надіслав йому запит до закритого чату Signal. Журналіст вирішив, що це несправжній акаунт, однак прийняв запрошення.
За його словами, чат створений "для координації щодо хуситів, особливо протягом наступних 72 годин". Він так написав, що серед учасників були віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор нацрозвідки Тулсі Габбард, міністр фінансів Скотт Бессент, радник з нацбезпеки Майкл Волц і інші високопосадовці адміністрації Трампа.
Що обговорювали у чаті
- Джей Ді Венс висловив сумніви, побоюючись негативного впливу на економіку та ціни на нафту, а також суперечностей з політикою Трампа щодо Європи.
- Джо Кент (керівник наццентру боротьби з тероризмом) підтримав ідею відкладення операції, вважаючи, що терміновості немає.
- Піт Гегсет (міністр оборони США) наполягав на негайному ударі, щоб продемонструвати рішучість США та використати момент. Він також висловив побоювання, стосовно можливої самостійної операції Ізраїлю та ризику витоку інформації.
Окрім цього політики порушили питання компенсації витрат Європою та використання цієї операції, як важелі тиску на неї та Єгипет.
Чиновники обговорювали, як подати операцію громадськості, щоб отримати підтримку, а також результати операції після ударів у Сані.
Як реагував Трамп
Видання The Guardian повідомило, що під час брифінгу Дональд Трамп заперечував, що знає щось про цю ситуацію. Він також розкритикував журнал, в якому працює Голдберг.
"Я нічого про це не знаю", - заявив він, і притримувався позиції, що чує про ситуацію вперше.
Однак Білий дім підтвердив витік даних. "Це виглядає справжнім ланцюжком повідомлень, і ми перевіряємо, як до ланцюжка було додано випадковий номер", - прокоментував речник Ради національної безпеки Брайан Хьюз.
Він також додав, що національній безпеці та військам нічого не загрожувало, оскільки успіх операції триває.
Демократи вимагають відставки міністра оборони США
Кен Мартін голова Національного комітету Демократичної партії висловив вимогу щодо відставки Піта Гегсета, голови Пентагону, у зв'язку з витоком секретної інформації. Про це повідомило видання The Guardian.
"Піт Гегсет був непридатний для керівництва Міністерством оборони ще до того, як він поставив під загрозу нашу національну безпеку через власне недбале поводження з секретною військовою інформацією", - підкреслив він.
-
Головний редактор журналу The Atlantic випадково став учасникомсекретного чату, де представники адміністрації Трампа планували військові операції проти хуситів у Ємені.

