Дешевший і безпечніший за звичайні: вчені створили акумулятор на морській воді
Дешевший і безпечніший за звичайні: вчені створили акумулятор на морській воді

Дешевший і безпечніший за звичайні: вчені створили акумулятор на морській воді

За словами дослідників, акумулятори на основі морської води витримують 380 000 циклів зарядки та можуть замінити традиційні літій-іонні батареї.

Команда дослідників із Канади під керівництвом професора Сяолея Вана розробила сітковий водний акумулятор, що використовує як електроліт морську воду. Про це пише портал Interesting Engineering

Сучасні літій-іонні акумулятори, широко використовувані в електромобілях і портативній електроніці, досягають межі своїх можливостей. Зокрема, вони не підходять для великомасштабного зберігання енергії, необхідного для електромереж. Як альтернативу вчені розглядають акумулятори на морській воді.

Як зазначають у виданні, раніше розвиток водних акумуляторів стримувався головним чином відсутністю відповідних матеріалів для анодів — компонентів акумулятора, через які витікає електрика.

Команда Сяолея Вана вирішила цю проблему, розробивши новий тип анодного матеріалу. Цей матеріал поєднує в собі полімерні наноаркуші з вуглецевими нанотрубками, що дає йому змогу зберігати різні іони, зокрема й ті, які містяться в морській воді.

Одна з головних переваг нової конструкції анода — його товщина, що забезпечує велику ємність зберігання енергії. За словами вчених, ці аноди дуже довговічні і здатні витримувати до 380 000 циклів зарядки. Крім того, вони можуть працювати в екстремальних умовах, включно зі швидким заряджанням і розряджанням або низькими температурами.

Очікується, що водні акумулятори на основі нового анода зможуть зберігати надлишки енергії, що виробляється сонячними панелями і вітряними турбінами, знижуючи навантаження на енергомережу. Наразі вчені працюють над вдосконаленням і масштабуванням цієї технології.

Джерело матеріала
loader
loader