Французька компанія відправить Україні обладнання для підводного розмінування
Французька компанія відправить Україні обладнання для підводного розмінування

Французька компанія відправить Україні обладнання для підводного розмінування

Французька компанія ELWAVE поставить в Україну спеціальні електромагнітні сенсори для виявлення на дні водойм мін і боєприпасів, що не вибухнули.

Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на видання Naval News.

«Електромагнітний датчик Tetrapulse від ELWAVE буде розміщено в українських водах для виявлення та ідентифікації боєприпасів і мін, що не розірвалися. Цей проєкт, очолюваний французькими компаніями Exail і Geomines, отримав фінансування в рамках зусиль Франції щодо сприяння відбудові країни», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що завдяки цим пристроям українські сапери отримають змогу виявляти як металеві, так і неметалеві вибухонебезпечні об’єкти, навіть якщо вони занурені у дно водойми. Застосована в електромагнітних датчиках ELWAVE технологія CEDAR, коли підводний пошук здійснюється із застосуванням штучного електромагнітного поля, довела свою ефективність навіть в умовах низької видимості, тоді як традиційні методи – акустичні, магнітометричні та відеокамери – мало допомагають.

Використання французьких сенсорів допоможе в розчищенні українських портів та морських шляхів, що є критично важливим чинником для економічної діяльності країни.

Як повідомляв Укрінформ, у 2025 році заплановане розмінування на площі 80,15 тис. га в прифронтових областях України.

Фото: navalnews.com/naval-news

Теги за темою
Франція
Джерело матеріала
loader
loader