У Трампа запропонували «план перезапуску» іноземної допомоги - Reuters
У Трампа запропонували «план перезапуску» іноземної допомоги - Reuters

У Трампа запропонували «план перезапуску» іноземної допомоги - Reuters

Адміністрація Трампа підготувала пропозицію щодо перегляду механізму розподілу мільярдів доларів, призначених на іноземну допомогу, яка передбачає фінансування меншої кількості сфер та більшу «віддачу» для самої Америки.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на внутрішній урядовий меморандум, передає Укрінформ.

«Цей проєкт пропонує переосмислену структуру міжнародної допомоги США, а також принципи роботи, які обіцяють відчутну віддачу для Америки з одночасним проєктуванням м’якої сили США (в інших регіонах світу – ред.), зміцненням нашої національної безпеки та протидії глобальним суперникам, у тому числі Китаю», - зазначається у меморандумі.

Джерело, ознайомлене з документом, зазначило, що внутрішній меморандум буде надісланий для ознайомлення, зокрема, й держсекретареві США Марко Рубіо.

У цьому зв’язку зауважується, що меморандум є одним із найбільш детальних аналізів, який розкриває наміри адміністрації Трампа щодо переформатування Агентства з міжнародного розвитку (USAID) - організації, заснованої в 1961 році президентом-демократом Джоном Кеннеді. Пропозиція, зокрема, передбачає ліквідацію майже двох десятків бюро USAID та перейменування самої установи в Агентство США з міжнародної гуманітарної допомоги.

Передбачається також, що новий «спеціалізований» орган входитиме до складу Держдепартаменту США, а його мандат обмежуватиметься гуманітарною допомогою, реагуванням на стихійні лиха, глобальною охороною здоров’я та продовольчою безпекою. Меморандум також пропонує, щоб будь-які «політично орієнтовані програми», такі, як просування демократії, свобода віросповідання та розширення прав і можливостей жінок, були передані Держдепу.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп одразу після інавгурації наказав призупинити на 90 днів всю зовнішню допомогу США. Це згорнуло роботу переважної більшості програм USAID по всьому світу, поставило під загрозу доставку життєво необхідного продовольства та медичної допомоги та створило хаос у глобальних зусиллях з гуманітарної допомоги.

Фото ілюстративне

Теги за темою
США Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader