У Запоріжжі затримали російського агента, який виготовляв вибухівку для терактів
У Запоріжжі затримали російського агента, який виготовляв вибухівку для терактів

У Запоріжжі затримали російського агента, який виготовляв вибухівку для терактів

У Запоріжжі затримано чергового агента російської воєнної розвідки, який на виконання ГРУ мав виготовити низку саморобних вибухових пристроїв (СВП) для терактів у прифронтовому регіоні.  Як повідомили у пресслужбі СБУ, поплічником країни-окупанта виявився наркозалежний мешканець Запоріжжя, який погодився на співпрацю з ворогом в обмін на обіцянку «легких грошей».

Основним завданням фігуранта було виготовлення СВП та їх перевезення у приховані схрони, так звані «тайники».  Перед виконанням цієї терористичної роботи зловмисник пройшов «тестову місію» росіян - розклеював по місту антиукраїнські листівки.

Також, виконуючи вказівки свого куратора, чоловік «втемну» використовував знайомих, а також перевіряв їхню придатність для вербування.

Співробітники СБУ і Нацполіції задокументували злочинну діяльність фігуранта та затримали його за місцем проживання.  У ворожого агента під час обшуків було вилучено телефони, які він використовував для зв’язку зі своїм куратором, та компоненти для виготовлення СВП.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Зловмиснику обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави.

  • 13 березня СБУ попередила про зростання активності російської пропаганди в Україні. 
  • 11 березня у Миколаєві затримали 19-річну студентку, яка планувала теракт біля будівлі поліції. 
Теги за темою
СБУ теракт
Джерело матеріала
loader
loader