Сибіга окреслив три червоні лінії України у переговорах щодо завершення війни
Сибіга окреслив три червоні лінії України у переговорах щодо завершення війни

Сибіга окреслив три червоні лінії України у переговорах щодо завершення війни

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга назвав три червоні лінії України на будь-яких майбутніх переговорах щодо завершення війни країни-агресора Росії проти України.

Як передає "Хвиля", про це він повідомив в інтерв’ю "РБК-Україна".

У відповідь на запитання, які червоні лінії України на будь-яких переговорах у майбутньому, Сибіга сказав, що не любить цей термін.

"Є фундаментальні речі, які не обговорюються, які не можна зачіпати", – сказав він.

Першою червоною лінією Сибіга назвав територіальну цілісність і суверенітет України, наголосивши, що Київ ніколи не визнає окупованих Росією територій.

Війна Росії проти України
Війна Росії проти України

За його словами, жодна країна не має права вето на вибір народу України щодо членства в ЄС чи НАТО, і це друга червона лінія.

Глава МЗС України також висловив думку, що третя лінія полягає в тому, що не може бути жодних обмежень обороноздатності України.

"Тому це фундаментальні речі, про які знають наші партнери. Росія має бути притягнута до відповідальності. Це всі елементи всеосяжного миру. І я нагадаю, вони також були прописані в нашій формулі миру, вони відображають ті підходи, які визначають нашу позицію на міжнародній арені. Фундаментальні речі, принципові для нас, – це "нічого про Україну без України", "нічого про Європу без Європи". І тут ми також маємо підтримку", – додав Сибіга.

Нагадаємо, Трамп назвав дату розмови з Путіним.

Джерело матеріала
loader