Ердоган обговорив з Трампом війну в Україні: що Анкара вимагає натомість
Ердоган обговорив з Трампом війну в Україні: що Анкара вимагає натомість

Ердоган обговорив з Трампом війну в Україні: що Анкара вимагає натомість

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган провів телефонну розмову з американським президентом Дональдом Трампом у неділю, 16 березня, в ході якої серед інших питань обговорювалася війна Росії проти України.

Про телефонну розмову двох лідерів повідомила пресслужба турецького президента, зазначає "ЄП".

Під час розмови Ердоган висловив підтримку американському лідеру щодо його ініціатив, спрямованих на завершення російсько-української війни. "Президент Ердоган підтримав рішучі та прямі ініціативи Трампа щодо припинення війни між Росією та Україною", — йдеться у повідомленні.

Турецький лідер також наголосив на позиції своєї країни щодо врегулювання конфлікту: "Анкара прагне до справедливого і тривалого миру з самого початку війни і продовжуватиме це робити і надалі".

Винищувач F-35
Винищувач F-35

Крім української теми, президенти також обговорили ситуацію в Сирії. Зокрема, Ердоган закликав США зняти санкції з Сирії. Також турецький лідер торкнувся питання повернення Туреччини до програми винищувачів F-35.

Варто зазначити, що Туреччина послідовно виступає на підтримку територіальної цілісності України, проте навіть після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році не припинила торговельні відносини з Російською Федерацією.

Раніше у Трампа сказали, коли чекати прогресу щодо врегулювання війни в Україні.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader