/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F96d54af6d5b426012ac276fc3da65ca8.jpg)
На зустрічі у Джидді порушували питання територій, — Зеленський
Під час перемовин з американською делегацією у Саудівській Аравії порушували питання територій, попри те, що це не було включено у порядок денний зустрічі
Про це президент України Володимир Зеленський сказав журналістам 14 березня.
"Американська сторона вдається у деталі та суть. Наприклад, місто Енергодар... Не можна просто сказати: ось вам станція (ЗАЕС, — ред.), а місто — окремо. Я вважаю, що питання територій — найважче після питання встановлення режиму тиші", — заявив він.
При цьому глава держави наголосив, що всі партнери знають позицію України — ніколи не визнавати окуповані території російськими.
Загалом Зеленський вважає зустріч у Джидді позитивною та однією з найкращих за останні місяці.
"Я загалом вважаю, це найкраща зустріч за кілька місяців, яка була між нашими командами. Або найкращий тон спілкування. І це була абсолютно конструктивна бесіда, з повагою. Це була зустріч стратегічних партнерів. Я хотів би продовження в тому ж напрямі", - сказав президент.
За його словами, Україна зробила перший крок – погодилася на перемир'я. Тепер США та Європа мають дотиснути Росію, аби погодилася вона.
Зеленський додав, що партнери спроможні проконтролювати дотримання перемир'я.
"Контроль на полі бою складний для нас. Але є супутники американські, є відповідна у них розвідка, разом з європейцями, і вони спроможні контролювати, хто порушує припинення вогню на полі бою", - сказав президент.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій, за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США - відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
- 13 березня Путін заявив, що Росія згодна припинити бойові дії в Україні, але "це має призвести до довготривалого миру". Своєю чергою Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко зазначив, що заява про "нюанси" – типова поведінка Росії в міжнародній політиці. "Важливо розуміти, що інформаційна стратегія Росії буде направлена в будь-якому разі на те, щоб звинувачувати Україну в їхніх же порушеннях, висувати дивні вимоги, і зробити все так само як було під час Мінська", - висловився він.

