/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6b155950c9e98b23b958a042a34fbe80.jpg)
Угода з США про рідкісноземельні мінерали не передбачає передання прав на користування надрами, - Cтефанішина
Рамкова угода України та США про рідкісноземельні мінерали не передбачає передання прав на користування українськими надрами чи будь-яких прав власності, тому вона не потребує ратифікації чи винесення на референдум
Про це сказала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністерка юстиції Ольга Стефанішина в інтервʼю "Юридичній практиці".
"Угода не передбачає передання прав на користування надрами чи будь-яких прав власності. Мова йде про розподіл надходжень до державного бюджету, частина з яких генерується у Фонд. Після підписання цієї угоди не настають жодні правові наслідки", - пояснила вона.
За словами Стефанішиної, Київ не отримує жодних зобовʼязань про фактичне перерахування чи передання коштів - вони зʼявляться після підписання угоди про створення Фонду й проведення необхідних процедур.
Також вона акцентувала: якщо б йшлося про використання надр України чи про право на надра - угоду потрібно було б не лише ратифіковувати, а й винести на референдум.
"Адже ми всі знаємо прописну істину з Конституції України, що надра належать народові України", - наголосила глава Мінʼюсту.
Також міністерка пояснила, що Фонд поповнюватиметься коштами, згенерованими від прав на користування українськими надрами.
"Ці кошти будуть спрямовані у Фонд і реінвестовані в Україні. Передбачається, що Фонд перебуватиме у спільній власності України та США", - додала Стефанішина.
- Напередодні держсекетар США Марко Рубіо сказав, що не буде характеризувати угоду про українські рідкісноземельні мінерали як гарантію безпеки Києву.

