У ніч із 13 на 14 березня відбудеться повне місячне затемнення. На відміну від сонячних затемнень, диск Місяця буде не повністю прихований тінню Землі. Натомість супутник нашої планети забарвиться в червонуватий відтінок, через який такі події називають «кривавий Місяць».
Як повідомляє Space.com, це перше повне місячне затемнення з 2022 року, яке можна буде спостерігати в будь-якій точці світу. Воно також стане першим із трьох, які відбудуться у 2025-2026 роках.
Повне місячне затемнення буде повністю видно по всій Північній Америці та більшій частині Південної Америки, де повну фазу буде видно у Бразилії, Аргентині та Чилі. Західна Європа та частини Західної Африки побачать повну фазу під час заходу Місяця. В Україні «кривавого Місяця» видно не буде, оскільки максимальна фаза затемнення розпочнеться о 9-й ранку за київським часом 14 березня.
Для тих, хто хоче побачити затемнення, але не має можливості побачити його наживо, буде доступна онлайн-трансляція. Вона стартує о 7 ранку 14 березня за київським часом.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F9c3ecc135a6b0dfa15868bb34ef1fa57.jpg)
Затемнення Місяця – астрономічне явище, коли Місяць перебуває у тіні Землі. Це відбувається, коли наша планета опиняється між своїм природним супутником та Сонцем.
Нагадаємо, наприкінці лютого мешканці Землі могли спостерігати унікальний парад планет. У нічному небі можна було побачити всі сім інших планет Сонячної системи.