Ціни на яйця в США б’ють рекорди – Associated Press
Ціни на яйця в США б’ють рекорди – Associated Press

Ціни на яйця в США б’ють рекорди – Associated Press

В США ціни на яйця в магазинах у лютому досягли нового рекорду – $5,90 за дюжину (20 гривень в еквіваленті за одне яйце). Попередній рекорд мав місце в січні - $4,95 за дюжину.

Про це пише Associated Press.

Причиною аномально високих цін на яйця у США у 2025 році став пташиний грип, який змусив фермерів знищити понад 166 мільйонів птахів, переважно курей-несучок. Лише з початку року було знищено понад 30 мільйонів несучок. До спалаху пташиного грипу ціна на яйця десятиліттями трималася нижче $2 за дюжину.

Видання зазначає, що до недавна США були на четвертому місці у світі за виробництвом яєць (після Китаю, Індії та Індонезії). У 2023 році в країні виробляли понад 110 млрд яєць на рік. Традиційно чисельність курей-несучок в Штатах становить 310-320 млн голів.

Міністерство сільського господарства США повідомило минулого тижня, що дефіцит яєць поступово зменшується й гуртові ціни почали знижуватися.

Економіст Девід Андерсон з Техаського університету A&M в коментарі AP сказав, що зниження оптових цін – це хороший сигнал і вже у березні ціни на яйця в магазинах США можуть піти на спад. Однак він радить не очікувати стійкого зниження цін, поки не відновиться популяція птахів та виробництво.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader