/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb7ea1031f982d8ebeb4d2c7be38a1bc3.jpg)
Зеленська презентувала шостий епізод освітнього серіалу «Люди з досвідом війни»
Як передає Укрінформ, про це дружина Президента України Олена Зеленська повідомила у Телеграмі.
За її словами, "потрапити в полон можуть як військові, так і цивільні. Російська тактика ведення війни однаково жорстока до всіх: неволя та катування, нелюдські умови утримання, залякування й помста. Тотальний сторонній контроль над життям і відсутність можливості захистити себе позначаються на стані кожного й кожної, хто пережив полон".
Про те, як спілкуватися з людьми, які були в полоні, як коректно підтримати й допомогти повернутися до звичного життя, розповідає сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія". Його можна подивитися на платформі "Дія.Освіта" або на Ютуб-каналі "Ти як?", зазначила перша леді.
"Найбільше після звільнення з полону хотілося навіть не поговорити з рідними, а побачити їх. Бо в якийсь момент я піймав себе на думці, що не можу пригадати обличчя та голоси. Це реально страшно. А ще найпершими проявляються негативні емоції, стани невизначеності, втрати якоїсь рішучості, страх банальних речей, як-от зайти просто до когось у кабінет", – розповіввійськовослужбовець, звільнений з полону, один із героїв епізоду Данило Кравець.
Як зазначила Зеленська, у серіалі виокремлюють такі ключові аспекти, про які варто памʼятати під час комунікації.
За її словами, одразу після звільнення людина може почуватися самотньою і безпорадною, не мати віри у світ та в себе. Часто стираються часові межі: минуле плутається з майбутнім, важко визначати тривалість подій і співставляти відстані. Може з’явитися надмірна чутливість до психологічних і тілесних кордонів або навпаки: іноді звільнені з полону зовсім не відчувають меж - ні власних, ні чужих особистих просторів.
Після перенесених тортур тривалий час зберігається відчуття абсолютної вразливості та незахищеності. Але якщо людина ігнорує прояви фізичного болю, який є наслідком перебування в полоні, на це слід звернути увагу, підкреслила дружина Президента.
Як наголосила Зеленська, одним із ключових правил взаємодії з ветеранами є пам’ятати, що співчуття та жалість - це абсолютно різні реакції. Воно поширюється і на людей, які повернулися з полону.
Як повідомлялось, серіал "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" створений з ініціативи Мінцифри в межах комунікаційної кампанії "Ти як?" Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Він є продовженням однойменного розділу "Довідника безбар’єрності" - гіда з коректної комунікації.
Фото: Офіс президента

