У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених
У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених

У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених

У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 1
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 2
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 3
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 4
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 5
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 6
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 7
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 8
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 9
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 10
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 11
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 12
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 13
    У Києві закликали США допомогти звільнити військовополонених - Фото 14
Родичі військовополонених закликають владу прести обмін.

Сьогодні біля посольства США у Києві відбулася акція під гаслом "No "Deals" without Freedom of UA POWs!" ("Жодних "договірняків" без звільнення українців з полону!"). На протест вийшли рідні та близькі українських військовополонених і зниклих безвісти, закликаючи міжнародну спільноту зробити все можливе для їхнього звільнення.

Основна вимога — звільнення всіх полонених до будь-яких мирних угод

Учасники тримали в руках фотографії та плакати з іменами військових, які досі перебувають у російському полоні. Протестувальники наголосили, що перед укладенням будь-яких мирних угод між Україною та Росією необхідно провести обмін за принципом "всіх на всіх".

"Першою і основною умовою домовленості про мир має бути повернення всіх полонених українців додому. Адже їх понад 8 тисяч підтверджено перебувають у катівнях Росії. Зокрема, мій чоловік і його побратими — це 13 музикантів військового оркестру, які вже третій рік у полоні", — розповіла учасниця акції Анна.

Заклик до США та союзників

Учасники акції звернулися до США з проханням використати свій вплив для звільнення всіх українських військовополонених. Вони наголосили, що жодні переговори з Росією не можуть відбуватися без повернення полонених додому.

Обміни тривають, але полонених ще тисячі

Останній великий обмін відбувся 5 лютого, коли Україна повернула 150 своїх захисників. Серед них — морпіхи, десантники, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці та поліцейський.

Загалом з 2022 року вдалося повернути 3956 українців, а з початку 2024 року — 1358 військовополонених, повідомив президент Володимир Зеленський.

Водночас у Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин є дані про 55 тисяч людей, і сотні сімей досі не знають, що сталося з їхніми рідними.

Джерело матеріала
loader