Глава Української держави Володимир Зеленський в середу, 5 березня, провів розмову по відеозв'язку із португальським прем'єр-міністром Луїшем Монтенегру. Президент України розповів главі уряду Португалії деталісаміту європейських лідерів у Лондоні, на якому обговорювалися питання посилення України та її гарантії безпеки.
Зеленський подякував Португалії за військову та політичну допомогу Україні.
Водночас Луїш Монтенегру напередодні спеціального засідання Європейської Ради підтвердив, що його країна підтримує Україну на шляху до справедливого та тривалого миру.
6 березня має відбутисяспеціальне засідання Європейської Ради щодо підтримки України та європейської оборони. Президент Українивізьме участь у цьому засіданні через відеозв'язок.
Напередодні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що ЄС планує надати позики на 150 млрд євро (158 млрд доларів) для збільшення витрат на оборону. Вона зазначила, що Європа "вступає в епоху переозброєння".