Київ хоче стати Містом музики ЮНЕСКО - цей статус вже має Харків
Київ хоче стати Містом музики ЮНЕСКО - цей статус вже має Харків

Київ хоче стати Містом музики ЮНЕСКО - цей статус вже має Харків

Київ здійснив значний крок до світового визнання своєї музичної культури, подавши офіційну заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО. Про це повідомляє Київська міська рада .

- Шлях до подачі заявки був непростим, але водночас натхненним – сповненим ідей, дискусій, вивчення досвіду українських та іноземних міст, командної роботи та віри в те, що Київ гідний такого визнання. Київ – перше українське місто, яке подало заявку під час повномасштабної війни та взяло на себе зобов’язання у складних умовах. Дякую всім, хто долучився до цього процесу, хто допомагав, підтримував і вболівав разом із нами, - заявила депутатка Київської міської ради, голова комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Пропозицію щодо вступу до Мережі креативних міст висунула постійна комісія Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій, а також її підтримав мер столиці Віталій Кличко.

Наразі Харків є єдиним українським містом, яке отримало статус Міста музики ЮНЕСКО. Цей статус був наданий у 2021 році за значний внесок у розвиток музичної культури, багату музичну спадщину та активну музичну індустрію.

Статус Міста музики ЮНЕСКО є частиною програми "Мережа креативних міст ЮНЕСКО", яка була започаткована в 2004 році. Ця ініціатива спрямована на сприяння розвитку культури, креативності та інновацій у містах світу. Місто, яке отримує такий статус, визнається за його значний внесок у розвиток музики, її популяризацію та підтримку культурної індустрії.

У грудні 2024 року голівудські зірки Фарміґа та Стрейзанд розповіли історію українського "Щедрика".

У грудні 2024 року Стінг виконав свою відому пісню Shape of My Heart під акомпанемент українського бандуриста та військовослужбовця Тараса Столяра. 

Теги за темою
Київ музика
Джерело матеріала
loader