
Вчені створили гнучкі сонячні панелі, які в рази дешевші та ефективніші за звичайні батареї
Гнучкі сонячні батареї, які не містять дефіцитних і дорогих елементів, прокладають шлях до розробки недорогої та ефективної сонячної енергії. Про це заявили вчені з Університету Шеффілда у своєму новому дослідженні.
Зазначається, що дослідники розробили новий тип сонячних елементів з використанням перовскітового напівпровідника. На відміну від традиційних сонячних батарей, ці елементи виготовляють шляхом тиснення крихітних канавок у пластиковій плівці та подальшого заповнення їх перовскітовим матеріалом.
За словами вчених, цей підхід являє собою новий спосіб виробництва легких і гнучких сонячних плівок, які можна використовувати на таких поверхнях, як дахи будинків і на інших об'єктах, які зазвичай не витримують ваги сонячних панелей. У поєднанні з очікуваною низькою вартістю це може значно розширити поширення сонячної енергії, особливо в країнах, що розвиваються.
Вчені пояснили, що нова мікрожолобчаста структура дає змогу створити новий тип сонячних елементів, що мають формат зворотного контакту. У традиційних пристроях використовується багатошарова структура, що складається з декількох шарів, нанесених у певному порядку. У комірках зі зворотним контактом всі електричні контакти розташовані на задній стороні пристрою, що спрощує і здешевлює виробництво.
Для перевірки структури і складу нових сонячних елементів вчені використовували рентгенівський нанозондовий мікроскоп Hard X-ray в Diamond Light Source. Він дав змогу отримати дуже докладні зображення сонячних елементів.
Нова технологія також дає змогу уникнути використання рідкісних і дорогих матеріалів, таких як індій, що робить її економічно ефективною, масштабованою і стійкою, запевнили дослідники.
"Ключова перевага цих гнучких плівок полягає в тому, що панель можна наклеїти на будь-яку поверхню. У Великій Британії нині доводиться двічі подумати про те, щоб встановлювати товсті сонячні панелі на відносно крихкі дахи складів, які насправді не розраховані на навантаження. З цією легкою сонячною технологією ви можете прикріпити її куди завгодно. Це може змінити ситуацію з сонячною енергією в країнах з низьким і середнім рівнем доходу", - поділився співавтор дослідження професор Девід Лідзей зі Школи математичних і фізичних наук Шеффілдського університету.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2F4fa91d391092f07b6336aa3cd2575940.jpg)
Таємничий об'єкт посилає на Землю дивні сигнали
«Чайлдфрі – травмовані»: Заява засновниці «Всеосвіти» розділила соцмережі
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fd0479bbab689654f0e4799f7f887f76a.png)
Справжнє обличчя Бетховена: вчені відтворили зовнішність великого композитора
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F508fc9a40e03ae4494490f709ca44392.jpg)
Світовий океан “гасне”: вчені попереджають про нову екологічну кризу
Сьогодні неподалік Землі пролетять три небезпечні астероїди

Прогноз магнітних бур на 28-30 травня: якою буде сонячна активність
