Суд відхилив вимогу негайно відновити повний доступ журналістам Associated Press до Білого дому
Суд відхилив вимогу негайно відновити повний доступ журналістам Associated Press до Білого дому

Суд відхилив вимогу негайно відновити повний доступ журналістам Associated Press до Білого дому

Суддя зауважив, що обмеження стосується доступу до «більш приватних зон» президента США, але визнав, що Білий дім дискримінував AP через їхню редакційну політику.

Федеральний суддя США відхилив запит видання Associated Press (AP) про негайне відновлення повного доступу журналістів агентства до Білого дому. Раніше адміністрація президента Дональда Трампа заблокувала доступ журналістів через те, що медіа й надалі використовує назву «Мексиканська затока» замість «Американська». Про це повідомляє Reuters.

24 лютого окружний суддя Тревор Макфадден, призначений Трампом, відмовився задовольнити запит агенції і накласти тимчасову заборону на обмеження у доступі журналістів видання до Овального кабінету, президентського літака Air Force One і заходів у Білому домі.

Суддя зауважив, що це обмеження, накладене адміністрацією Трампа, стосується доступу до «більш приватних зон», якими користується президент. За його словами, цим воно відрізняється від попередніх випадків, коли суди скасовували рішення урядовців про заборону доступу журналістам.

Макфадден призначив пришвидшений графік розгляду справи для ухвалення остаточного рішення. Він також визнав, що Білий дім, схоже, дискримінував AP на основі їхньої редакційної політики. «Це видається доволі проблематичним», — сказав суддя.

Після ухвалення рішення Білий дім опублікував заяву, в якій зазначив, що можливість ставити питання президенту США в Овальному кабінеті й на борту Air Force One «є привілеєм, який надається журналістам, а не їхнім юридичним правом».

Представник AP заявив, що агентство «й надалі відстоюватиме право преси та громадськості вільно висловлюватися без помсти з боку уряду».

Позов скерований проти голови адміністрації Трампа Сюзан Вайлз, заступника голови адміністрації Тейлора Будовича та речниці президента Керолайн Левітт. 

Агенція стверджує, що рішення про обмеження доступу порушує Першу поправку до Конституції США, яка захищає свободу слова й забороняє уряду диктувати журналістам, яку лексику ті мають використовувати. Натомість юристи адміністрації Трампа стверджують, що конституційне право не поширюється на «особливий доступ до президента».

Як повідомлялось, 11 лютого один з кореспондентів AP намагався потрапити до Білого дому на звичну подію за участю президента Дональда Трампа, але його не пропустили. Пізніше іншого репортера AP не допустили на вечірній захід у дипломатичному залі Білого дому. За словами агенції, перед цим адміністрація Трампа пригрозила їй недопуском, якщо та не змінить свою політику щодо назви Мексиканської затоки.

Білий дім заборонив журналістам інформаційного агентства Associated Press доступ до Овального кабінету та президентського борту Air Force One.  Журналісти АР зможуть надалі працювати на території Білого дому, зокрема брати участь у брифінгах його речників.

Речниця Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що медіа, які не називають Мексиканську затоку Американською, «поширюють брехню». Вона також зазначила, що висвітлення подій Білого дому є «привілеєм».

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» засудила рішення Білого дому та вимагала повернути AP повну можливість висвітлювати події в Білому домі.

Фото: Flickr

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader