NYT: Україна шукає нові шляхи захисту інтересів на тлі ворожості
NYT: Україна шукає нові шляхи захисту інтересів на тлі ворожості

NYT: Україна шукає нові шляхи захисту інтересів на тлі ворожості

В умовах наростаючої ворожості з боку президента США Дональда Трампа Україна змушена переглянути свою стратегію та шукати нові шляхи захисту власних інтересів. Як повідомляє The New York Times, нова адміністрація Білого дому ініціювала прямі мирні переговори з Росією, проігнорувавши протести Києва щодо необхідності української участі в таких переговорах.

За останні два тижні Трамп не лише розпочав прямі мирні переговори з Росією без участі України, але й назвав президента Зеленського "диктатором", а також неправдиво звинуватив Україну у відповідальності за війну, яку Росія розпочала своїм вторгненням у 2022 році.

На четвертому році війни така ворожість змушує Київ переоцінити, які важелі впливу на американську політику залишаються в України та які альтернативні варіанти існують для захисту інтересів країни. Однак, на думку аналітиків та українських офіційних осіб, таких варіантів небагато, і жоден з них не є ідеальним.

Україна намагається привернути увагу Трампа вигідними економічними угодами, зокрема, договором про доступ до критично важливих мінералів, проте ризикує зіткнутися з невигідними умовами. Трамп вимагає угоду вартістю $500 мільярдів у природних ресурсах України, включаючи мінерали, нафту та газ, без будь-яких зустрічних пропозицій, представляючи це як "розплату" за попередню американську допомогу, реальна вартість якої становить близько $120 мільярдів.

В умовах скорочення американської підтримки Київ здійснює рішучий поворот у бік Європи, розглядаючи її як свого нового найближчого партнера та потенційного гаранта безпеки. За останні дні президент Зеленський провів безліч телефонних розмов і зустрічей з європейськими колегами, обговорюючи збільшення військової підтримки, включаючи можливість розміщення миротворчих військ на території України.

Керівництво країни заявляє, що має достатньо коштів, зброї та боєприпасів для продовження боротьби проти Росії до середини поточного року. Крім того, Україна значно збільшила власне виробництво озброєнь, виробляючи майже всі ударні дрони, які застосовуються на полі бою. За словами Соломії Бобровської, члена комітету Верховної Ради з питань оборони та розвідки, оборонна промисловість України зараз забезпечує близько 40% потреб країни в озброєнні.

Кілька європейських країн уже почали фінансувати українську військову промисловість, а Європейський Союз обговорює плани надання Україні нового значного пакету підтримки, який може скласти понад €20 мільярдів (близько $21 мільярда).

Франція та Велика Британія також ведуть переговори про можливе розміщення європейських миротворчих сил в Україні в рамках післявоєнного врегулювання для стримування подальшої російської агресії. Після обговорення цієї ідеї президентом Макроном з Трампом у понеділок, очікується, що прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер просуватиме дану пропозицію під час свого візиту до Вашингтона цього тижня.

Нагадаємо, Україна домовилася зі США про угоду щодо мінеральних ресурсів на нових умовах.

Теги за темою
Володимир Зеленський Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader