Ресурсна угода між Україною та США щодо корисних копалин не буде колоніальною. Україна обговорює зі США можливість створення спільного інвестиційного фонду. Про це заявив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль під час дискусії з нагоди спеціальної зустрічі YES, інформує Інтерфакс-Україна.
За його словами, в створений інвестиційний фонд Україна буде передавати майбутні доходи від видобутку критично важливої сировини.
"Це внесок України. З боку США буде внесок у вигляді готівки, тобто фактично грошей, на різні напрямки: на безпеку, на економічний розвиток, на капітальні інвестиції в інфраструктуру України. І це буде приблизно 50 на 50 внесків у такий своєрідний фонд. Таким чином, цей фонд буде управлятися як урядами України, так і Сполучених Штатів", – пояснив Шмигаль.
Він додав, що зараз готується лише перша угода про наміри. В наступних угодах буде більш детально визначено функціонування цього фонду.
"Тобто нічого екстраординарного. Нічого подібного до колоніальної угоди не обговорюється. Абсолютно, ще раз вас запевняю", – наголосив прем'єр-міністр.
Він додав, що Україна пропонує однакові умови для партнерів з Європи та інших країн Великої сімки.
Коментар ZN.UA
Про угоду детально читайте у статті Олексія Куща, економіста, фінансового аналітика - "Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи "ресурсну угоду".
Як писало ZN.UA, президент США Дональд Трамп продовжує наполягати на угоді з Україною щодо рідкісноземельних металів. І це попри те, що американським компаніям не потрібні ресурси України. Що тоді потрібне? Як вказують експерти, Трамп вирішив виправити "помилку" свого попередника - Джо Байдена та зафіксувати "борг" України перед США у документах. Оскільки наразі Україна нічого не винна США - фінансова та військова допомога, надана Україні США, не була оформлена міждержавною угодою України.