Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для посівної
Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для посівної

Домогосподарства з постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів для посівної

Третій рік поспіль Всеукраїнська асоціація громад в межах Програми підтримки продовольчої безпеки «Згуртовані громади» надаватиме домогосподарствам у постраждалих від війни громадах, вимушеним переселенцям та іншим громадянам, які цього потребують, безкоштовне насіння овочів для весняної посівної кампанії.

До реалізації цього проекту вже долучилися насіннєві компанії Bayer, Syngenta, Hazera, Enza Zaden. Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад.

Хто отримає насіння овочів?

Мешканці деокупованих та прифронтових громад, вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки.

Як розподілятимуть насіння?

Розподіл здійснюватиметься через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 3 березня органи місцевої влади у своїх громадах визначать відповідні домогосподарства та мають подати заявки, заповнивши анкету за посиланням: https://bit.ly/41fRvp6

Зазначимо, що цьогоріч форма заявки значно спрощена. Також у ній зазначено алгоритм передачі насіння територіальним громадам.

Протягом березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців. Перевага при передачі насіння буде надаватись територіальним громадам, які є членами ВАГ та сплатили членські внески.

Для реалізації цього проєкту компанія Bayer передала насіння в розмірі 740 кг – помідори, морква, цибуля, патісони, а Hazera передає майже 210 кг насіння цибулі, моркви, томатів, петрушки та інших овочів і зелені.

Завдяки програмі «Згуртовані громади» планується забезпечити понад 50 000 домогосподарств, що дасть можливість засіяти майже 1000 га.

Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проєкті та забезпечити продовольчу безпеку постраждалих громад та громадян, які цього потребують.

«Ми реалізовуємо цей проєкт з єдиною метою – підтримати та допомогти мешканцям деокупованих і прифронтових громад, вимушеним переселенцям та іншим громадянам, які цього потребують, у надскладних умовах війни. Як ми всі знаємо, городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами. Саме тому ми запрошуємо насіннєві компанії, які бажають приєднатися до цієї важливої ініціативи, передати своє насіння. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected]», – розповів виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

Зазначимо, що така ж ініціатива з підтримки домогосподарств була реалізована у 2023-2024 роках.

За цей час Всеукраїнській асоціації громад вдалось роздати понад 20,5 тонн насіння овочів, яке отримали понад 250 тис. мешканців громад. Завдяки нашій програмі людям вдалось отримати врожай у розмірі майже 230 тис. тонн.

Довідка. Проект «Згуртовані громади» – це проект, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни доставлено понад 2500 тонн вантажів, в т.ч. 1230 тонн насіння, з яких 20,5 тонн насіння овочів.

Допомогу отримали понад 500 тис. осіб, з них: понад 80 тис. – люди, які змушені бути через війну лишити свої будинки. Здійснено понад 260 перевезень та відправлено разом з Гуманітарна Нова пошта понад 2500 посилок для внутрішньо переміщених осіб. 971 громада отримала допомогу; донорами стали 88 громад та 43 організації, в т.ч. 10 насіннєвих компаній; для прифронтових та деокупованих громад, ВПО та осіб, постраждалих від війни доставлено понад 2200 тонн допомоги.


Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader