У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною
У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною

У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною

Істотна різниця в тривалості життя між українцями та європейцями багато в чому зумовлена особливостями роботи системи охорони здоров'я. Про це розповіла ендокринолог Наталія Безмен, аналізуючи причини меншої тривалості життя в Україні.

За словами експерта, хоча європейська система охорони здоров'я має свої недоліки, включаючи тривале очікування прийому у фахівців, після постановки діагнозу пацієнти отримують більш якісну підтримку, ніж в Україні.

"При виявленні якихось дійсно важких, запущених історій, там людей реально рятують. Тобто так, при легкому випадку ніхто сильно по голівці гладити не буде, і всім парацетамол, і йдіть, і само пройде. Але якщо людина вже з ускладненнями впала на вулиці і почала вмирати або якась онкологія, з більшою часткою ймовірності, що її врятують і витягнуть", - пояснила Безмен.

Ключова перевага європейської системи - працююча система реімбурсації, коли держава компенсує вартість ліків, що постійно приймаються. "Якщо людина перебуває на обліку у сімейного лікаря, сімейний лікар або фахівець виставив йому діагноз і пацієнту належить якісь препарати приймати довічно, він досить легко щомісяця або раз на три місяці оновлює рецепт", - зазначила лікар.

В Україні ж система реімбурсації тільки починає розвиватися і охоплює обмежену кількість препаратів. "Препарати, які в системі, вони часто не найкращі - це якісь генерики або вже застарілі препарати. Тільки одиниці людей і одиниці діагнозів мають можливість отримати препарати за реімбурсацією", - підкреслила експерт.

Первинна медична допомога
Первинна медична допомога

Особливо гостро проблема стоїть для літніх пацієнтів з хронічними захворюваннями. "Сердечник після 60-70 років, у якого є гіпертонія, атеросклероз, ну і до цього ще діабет, наприклад, тобто звичайна трійка захворювань, він буде отримувати мінімум 7, а іноді 10 препаратів. Всі ці препарати він повинен купити за свої гроші", - пояснила Безмен.

Окремою проблемою є доступність медичної допомоги в селах. "Я мовчу про села, в яких часто немає ні аптеки, ні лікаря, ні амбулаторії, нічого. Сільське населення у нас в принципі не має доступу до нормальної медицини і системи охорони здоров'я", - підсумувала експерт.

Також нагадаємо, українські чоловіки живуть на 13-17 років менше за жінок: причини і фактори.

Джерело матеріала
loader