Світові ціни на коксівне вугілля впали на початку року
Світові ціни на коксівне вугілля впали на початку року

Світові ціни на коксівне вугілля впали на початку року

У перший тиждень 2025 року ціни на австралійське коксівне вугілля зростали завдяки зацікавленості з боку Індії. Деякі учасники ринку з цієї країни були занепокоєні обмеженнями щодо імпорту коксу та відповідним зростанням внутрішньої ціни на нього. Про це повідомляє GMK center, пише agronews.ua.

Наприкінці 2024-го Індія запровадила щоквартальні квоти на імпорт низькозольного металургійного коксу на пів року (1 січня – 30 червня). Такий імпорт для певних країн буде дозволений лише за наявності дозволу, виданого Генеральним директоратом зовнішньої торгівлі. У першій половині 2025-го загальний обсяг постачань обмежено до 713,58 тис. т на кожен квартал. Рішення уряду викликало занепокоєння серед провідних сталеливарних компаній, таких як JSW Steel та ArcelorMittal Nippon Steel.

Під обмеження загалом потрапили постачання із 11 країн. Очікувалося, що найбільше від цього кроку постраждає Індонезія. яка останнім часом стала одним з основних постачальників коксу до Індії.

Попри покращення настроїв на тлі індійського інтересу, на ціну коксівного вугілля на початку року продовжувала тиснути ситуація в Китаї, де впали внутрішні ціни на цю сировину.

Загалом у січні ринок морського коксівного вугілля, на якому спостерігався надлишок пропозиції, здебільшого орієнтувався на купівельний інтерес Індії. Попит з Китаю протягом місяця залишався слабким – зокрема, у зазначений період в країні відбулося кілька раундів зниження цін на вітчизняний кокс.

Вплив рішення Індії щодо квот на імпорт низькозольного коксу поки не призвів до підвищення цін на коксівне вугілля. Проте місцеві трейдери очікують майбутнього зростання попиту на цю сировину, оскільки індійський ринок сталі на початку року демонстрував ознаки відновлення.

Протягом минулого місяця (2 – 31 січня) ціни на австралійське преміальне коксівне вугілля (FOB Australia), за даними S&P Global, впали на 6,8% – до $186,25/т на кінець січня. Водночас на китайському ринку (CFR China) у зазначений період вони знизились на 4,6%, до $187/т.

У лютому на морський ринок коксівного вугілля почали впливати китайські тарифи на постачання енергоносіїв з США, запроваджені після того, як Дональд Трамп ввів додаткові 10-відсоткові мита на весь китайський імпорт.

4 лютого Пекін відповів Сполученим Штатам введенням імпортного мита у 15% на американське вугілля та СПГ та у 10% – на сиру нафту.

Як зауважує оглядач Reuters Клайд Рассел, якщо частка Сполучених Штатів у китайському імпорті нафти та СПГ невелика, інша історія – щодо коксівного вугілля.

За даними товарних аналітиків Kpler, загальний морський імпорт коксівного вугілля Китаєм торік становив 43,02 млн т, із яких 5,02 млн т (11,7%) припадали на США.  В цілому імпорт цієї сировини до країни за підсумками 2024-го склав рекордні 121,7 млн ​​т.

Сполучені Штати були четвертим за величиною постачальником морського коксівного вугілля до країни після Австралії, РФ та Канади. Якщо нові тарифи, пояснює оглядач, зроблять американську металургійну сировину неконкурентоспроможною на китайському ринку, тамтешнім виробникам сталі доведеться знайти відповідні альтернативи. Ними, наприклад, можуть стати Австралія та Канада, проте металургам Китаю, імовірно, доведеться пропонувати більшу ціну, аби відтягнути пропозицію від конкурентів з інших країн.

Протягом тижня, що закінчився 7 лютого (31 січня – 7 лютого) котирування FOB Australia незначно зросли – до $188/т. Ціна CFR China на цю дату становила $186/т.

Американське вугілля, яке вже прямувало до Китаю морем у цей період, підпало під тариф у 15%. Раптовий надлишок американських вантажів, яким потрібно знайти нових покупців, на думку трейдерів, буде конкурувати з непроданою австралійською сировиною на тлі все ще слабкого попиту.

Наприкінці минулого тижня,14 лютого, за оцінками Kallanish, ціни на австралійське коксівне вугілля незначно зросли, перевищивши $191/т попри слабкі настрої на ринку. Трейдери відзначають відсутність активних закупівель цієї сировини в Китаї. Китайські місцеві ціни на коксівне вугілля натомість впали у порівнянні із попереднім тижнем. На пропозиції вплинули черговий раунд зниження внутрішніх цін на кокс та покращення видобутку після Нового року за місячним календарем.

Наразі аналітики очікують, що ціни на коксівне вугілля у першому півріччі 2025-го залишатимуться нижче $200/т за відсутності потужних стимулів з боку Китаю. Попит на цю сировину може піднятися за рахунок Індії та її квот на постачання коксу. З початку поточного року ціни на коксівне вугілля становили в середньому $197/т.



Перегляди: 0
Теги за темою
ціни
Джерело матеріала
loader
loader