Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії - що до нього входить
Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії - що до нього входить

Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії - що до нього входить

Рада Європейського Союзу ухвалила 16-й пакет санкцій проти Росії у роковини повномасштабного вторгнення в Україну, 24 лютого. Про це повідомила Єврорада. Він включає економічні та індивідуальні обмежувальні заходи.

- На третій рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Рада (ЄС) ухвалила сьогодні широкий 16-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів. Пакет торкається життєво важливих секторів російської економіки, ще більше послаблюючи здатність режиму вести незаконну, неспровоковану та невиправдану агресивну війну проти України, - йдеться у повідомленні.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас зазначила, що вже три роки Росія безжально бомбить Україну, намагаючись вкрасти землю, яка їй не належить. Цей новий раунд санкцій націлений не лише на російський тіньовий флот, а й на тих, хто підтримує роботу небезпечних нафтових танкерів, контролерів відеоігор, які використовуються для керування дронами, банки, які використовуються для обходу санкцій, і пропагандистські засоби, які використовуються для поширення брехні.

Рада ЄС погодила значний набір із 83 списків, з 48 осіб та 35 організацій, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Окрім того, Рада ЄС встановила два нові критерії, які дозволять ЄС запроваджувати обмежувальні заходи щодо осіб та організацій, які володіють або експлуатують судна тіньового флоту Путіна; і тих, хто підтримує чи отримує вигоду від військово-промислового комплексу Росії.

Банки та фінанси

Уперше ЄС запроваджує заборону на транзакції для кредитних чи фінансових установ, створених за межами Росії, які використовують "Систему передачі фінансових повідомлень" (СПФБ) центрального банку Росії. СПФБ - це спеціалізована служба фінансових повідомлень, розроблена центральним банком Росії для нейтралізації ефекту обмежувальних заходів. Окрім того, Рада ЄС вирішила поширити заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на 13 регіональних банків, які вважаються важливими для російської фінансової та банківської систем.

Торгівля

Рада ЄС також додала 53 нових суб'єкти до списку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс РФ у її агресивній війні проти України. Вони будуть піддаватися більш жорстким обмеженням на експорт щодо товарів та технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Третина цих підприємств - російські, а решта перебувають у третіх країнах (Китай, включаючи Гонконг, Індія, Казахстан, Сінгапур, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати та Узбекистан) і були залучені в обхід торгових обмежень або займалися закупівлею чутливих товарів, необхідних, наприклад, для БПЛА та ракет, що використовуються для російських воєнних операцій.

Окрім того, сьогоднішнє рішення розширює список підсанкційних товарів, які сприяють технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, додаючи товари для розробки та виробництва російських військових систем, такі як: хімічні прекурсори хлорпікрину та інших засобів боротьби з заворушеннями, програмне забезпечення, пов'язане з ЧПУ-верстатами, з'єднання хрому та контролери, які використовуються для керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА).

Також ЄС запровадив додаткові обмеження на експорт товарів, які сприяють зміцненню російського промислового потенціалу (хімікати, деякі види пластмас і гуми) та їх транзит через Росію, і навіть додаткові обмеження на імпорт первинного алюмінію, який приносить Росії значні доходи.

Мовлення

Рада ЄС ухвалила також рішення призупинити дію ліцензій на мовлення в ЄС восьми російських ЗМІ, які перебувають під постійним контролем російського керівництва, та заборонити їм транслювати свій контент. Це: EADaily / Eurasia Daily, Fondsk, Lenta, NewsFront, RuBaltic, SouthFront, Strategic Culture Foundation та Krasnaya Zvezda / Tvzvezda. Ці ЗМІ, як вказано, відіграли важливу роль у просуванні та підтримці агресивної війни Росії проти України, а також у дестабілізації сусідніх країн, ЄС та його держав-членів. Відповідно до Хартії основних прав, узгоджені сьогодні заходи не завадять цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати в ЄС діяльність, відмінну від мовлення, наприклад, проводити дослідження та інтерв'ю.

Порти, шлюзи

ЄС забороняє будь-які транзакції з певними визначеними портами, шлюзами та аеропортами в Росії, які використовуються для передачі БПЛА, ракет і пов'язаних з ними технологій та компонентів до Росії або для обходу стелі цін на нафту або інших обмежувальних заходів суднами, що практикують нерегулярні та високоризиковані види перевезення. Це включає доступ до їх об'єктів та надання будь-яких послуг суднам чи літакам.

Транспорт

Також Рада ЄС ухвалила рішення розширити заборону ЄС на польоти на визначених авіаперевізників, які виконують внутрішні рейси в межах Росії або експортують літаки, інші авіаційні товари та технології російським авіаперевізникам та їх контрольованим організаціям.

Окрім того, ЄС посилює існуючу заборону на перевезення вантажів автомобільним транспортом територією ЄС, у тому числі транзитом, операторами ЄС, що належать на 25% або більше російській фізичній чи юридичній особі.

Енергетика

Узгоджений сьогодні пакет накладає додаткові обмеження на експорт товарів та технологій, зокрема програмного забезпечення, пов'язаного з розвідкою нафти та газу, з метою подальшого обмеження розвідувальних та виробничих потужностей Росії. Окрім того, він розширює заборону на надання товарів, технологій та послуг для завершення нафтових проєктів у Росії, таких як Vostok Oil, аналогічно до завершення СПГ-проєктів, які наразі діють.

  • 29 січня стало відомо, що до 16-го пакету санкцій ЄС проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Українуувійдуть кількадесят нових фізичних і юридичних осіб. 
  • 28 січня верховний представник ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас повідомила, що до 16-го пакету санкцій увійде заборона на постачання до Росії ігрових консолей через те, що РФ використовує їх для управління дронами.
Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader