У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду
У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду

У Словаччині пройшли масштабні мітинги проти уряду

У понад 40 містах Словаччини 21 лютого відбулися масштабні антиурядові протести. Тисячі людей вийшли на вулиці з вимогою відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо. Найбільші демонстрації пройшли в столиці країни – Братиславі, де, за оцінками експертів, зібралося близько 12 000 осіб. Учасники протестів скандували гасла “Словаччина – це Європа” та “Досить, Фіцо”, висловлюючи невдоволення політикою чинного уряду.

Мітинги проти уряду Фіцо тривають у країні вже кілька тижнів. За даними видання Dennik N, двома тижнями раніше на акціях протесту по всій країні зібралося понад 40 000 осіб. Однак навіть зменшення кількості учасників не свідчить про згасання протестного руху. Антиурядові настрої продовжують набирати обертів, а громадяни виходять на вулиці в десятках міст, вимагаючи політичних змін.

Причиною масового невдоволення стало загострення внутрішньополітичної ситуації у країні та занепокоєння європейським курсом Словаччини. Фіцо, відомий своєю критикою Європейського Союзу та прагненням до зближення з іншими політичними силами, які мають проросійські погляди, викликає серйозні суперечки у словацькому суспільстві. Його дії та риторика, зокрема щодо зовнішньополітичного курсу країни, стали каталізатором для масових протестів.

Особливо гостро питання європейської інтеграції стоїть серед молоді та проєвропейськи налаштованих громадян. Вони побоюються, що політика чинного уряду може послабити роль Словаччини в ЄС та негативно вплинути на економічні перспективи країни.

Протести також загострюються на тлі міжнародної ситуації. Словаччина, як член НАТО і ЄС, традиційно підтримувала спільну позицію Заходу щодо глобальних питань безпеки. Однак останні політичні заяви Фіцо викликають занепокоєння в Брюсселі. Учасники протестів закликають уряд зберегти європейський курс країни та не ухилятися від підтримки демократичних цінностей.

Хоча офіційних коментарів від Фіцо поки що не надходило, експерти припускають, що подальший розвиток протестного руху може вплинути на стабільність уряду та змусити прем’єра піти на поступки. Політичні оглядачі не виключають можливості зміни уряду або навіть дострокових виборів у разі подальшої ескалації ситуації.

Теги за темою
Євросоюз НАТО Протест уряд відставка
Джерело матеріала
loader
loader