Трамп ставиться до України як до об'єкта, але вона має довести всім свою суб'єктність - Spiegel
Трамп ставиться до України як до об'єкта, але вона має довести всім свою суб'єктність - Spiegel

Трамп ставиться до України як до об'єкта, але вона має довести всім свою суб'єктність - Spiegel

Нова політика США після повернення до влади Дональда Трампа ставить Україну та її лідера перед величезними викликами.

Про це йдеться у статті впливового німецького видання Der Spiegel, передає Укрінформ.

Як зазначається у статті, багато подій відбулося від початку лютого. Ми живемо «у темпі Трампа», нагадує автор слова спеціального посланника США Кіта Келлога на Мюнхенській безпековій конференції.

«Світ роз’єднався, і ніхто не відчуває це так гостро, як Україна та її Президент Зеленський. За що він може триматися? Можливо, за Європу, яка, здається, зупинилася в часі у своїй ціннісній риториці, своїй інертності та слабкості... Зараз Дональд Трамп ставиться до України як до об’єкта і хоче домовитися з Володимиром Путіним про її умиротворення, поділ і використання», - пише автор.

За його словами, риторика Трампа стала схожою на риторику Путіна, який ліквідував усі сліди демократії у Росії, називає Зеленського "нелегітимним" і закликає до нових виборів в Україні.

Автор зауважує, що Україна не є диктатурою, як нещодавно заявив американський президент, але її демократія серйозно постраждала внаслідок війни. При цьому рейтинг Зеленського аж ніяк не дорівнює 4%, як стверджує Трамп, а 57% українців довіряють своєму Президентові, і більшість вважають, що вибори не можуть відбутися під час війни.

На думку автора, український лідер все ж має підстави остерігатися проведення виборів із кількох причин. Зокрема, через те, що єдність суспільства може дати тріщину, чим може скористатися агресор.

Автор зазначає, що коли війна закінчиться, Зеленський змушений буде взяти на себе відповідальність за «потворну угоду з Росією», яка неминуче змусить країну піти на жорсткі поступки.

«Туга за миром - це страх перед припиненням вогню, яке не триватиме. Усе, заради чого були поранені чи загинули сотні тисяч, могло би бути втрачено. Бути Черчиллем для Зеленського означало мужньо йти через війну, наче через тунель, дивлячись виключно на світло, спрямоване в його кінець, мобілізуючи сили втомленого суспільства, яке не бачить світла. Тепер стає зрозуміло, що з тунелю взагалі немає справжнього виходу, а в його кінці починається новий тунель, який буде називатися миром, але не буде справжнім миром, і в якому чекають нові втрати та розчарування. Як пояснити своїм людям, що обіцяне світло було оманливим?» - ставить питання автор статті.

На його думку, зараз, як і під час нападу РФ три роки тому, йдеться про те, щоб довести свою роль як суб’єкта, не беручи до уваги наслідки, щоб це почули власний народ і світ, а також "людина у Кремлі і людина в Білому домі".

Автор пише, що після нападу Росії на Україну три роки тому Президент Зеленський, за оцінкою багатьох, був як "український Вінстон Черчилль": гордий, хоробрий, упевнений у перемозі. Тепер Дональд Трамп змушує його грати якусь іншу роль у новій «драматичній реальності». Тепер український лідер має вести свій народ до миру, хоча він цьому миру не вірить. Він має підготувати себе та українське суспільство до потворних, болючих компромісів. Від Зеленського залежить виживання держави та майбутнє її людей, пише автор.

Як повідомлялося, цього тижня Дональд Трамп необгрунтовано розкритикувавПрезидента України Володимира Зеленського. Багато міжнародних лідерів і політиків, зокрема й у США, не погодилися з такими оцінками.

Фото: EPA

Теги за темою
Україна США Володимир Зеленський Володимир Путін Німеччина Дональд Трамп ЗМІ
Джерело матеріала
loader
loader