22 лютого - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
22 лютого - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

22 лютого - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

22 лютого відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів, Всесвітній день енцефаліту та Міжнародний день бойскаутів. Віряни вшановують пам'ять мучеників Апамейських, Маврикія і 70 святих. До Нового року залишається 312 днів.

Яке сьогодні церковне свято

22 лютого в церковному календарі – віднайдення мощів святих мучеників, що в Євгенії. У часи гонінь на християн тіла мучеників кидали на розграбування звірям і птахам, але вірні християни таємно ховали їх. Коли гоніння закінчилися, мощі святих мучеників з'явилися з надр землі, як світильники з-під споду. На місці поховання почалися дивовижні зцілення хворих. Святитель з причтом церковним розкопав це місце і знайшов багато мощей. Ці мощі були цілі й нетлінні, видавали чудодійні пахощі, що зцілювали недуги. Мощі були перенесені в церкву з піснями і псалмами. Одним зі знайдених мучеників був святий Андроник, один із сімдесяти апостолів, і його помічник Юній, про яких згадує апостол Павло у своєму Посланні до римлян.

Що не можна робити 22 лютого

  • Краще не планувати далеку подорож.
  • Не можна давати обіцянок, які ви не зможете виконати.
  • Не слід починати жодних нових справ.

Народні прикмети і традиції на 22 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: холодний і сухий день — до теплої осені без дощів; високі і густі хмари — буде стійка погода; снігопад вказує, що весна буде пізньою; вже прилетіли граки та ластівки — до ранньої весни.

Сон, який ви побачили в ніч проти 22 лютого, обов'язково збудеться, однак, слід запам'ятати, що це буде нескоро.

Історичні події 22 лютого

1630 — англійські колоністи вперше спробували поп-корн, яким їх почастував індіанець на ймення Кводекуайн.

1901 — при вході до протоки Золоті Ворота наскочив на рифи і затонув американський пароплав «Ріо-де-Жанейро», загинули 128 людей

1920 — у Каліфорнії вперше влаштовані перегони собак за механічним зайцем.

1935 — літакам заборонено пролітати над резиденцією президента США — Білим домом.

1945 — Раднарком СРСР ухвалив рішення щодо будівництва метро в Києві.

1946 — американський дипломат у Москві Дж. Ф. Кеннан відправив до Державного департаменту «Довгу телеграму», що істотно визначила політику США щодо СРСР.

1956 — Елвіс Преслі вперше потрапив у музичний хіт-парад з піснею Heartbreak Hotel.

1966 — в СРСР запущений супутник «Космос-110»: уперше екіпаж складався з двох собак — Вєтєрка і Уголька.

1968 — під час 13-ї Радянської антарктичної експедиції відкрита перша радянська полярна станція біля берегів Західної Антарктиди — «Беллінсгаузен».

2015 — близько 13:20 у Харкові поблизу станції метро «Маршала Жукова» під час Маршу єдності скоєно терористичний акт — внаслідок вибуху пристрою, який, за повідомленням СБУ, був захований у кучугурі снігу, загинули троє цивільних та один співробітник міліції; поранено 9 осіб.

Джерело матеріала
loader