Рубіо вважає «справедливим» ставлення Трампа до Зеленського
Рубіо вважає «справедливим» ставлення Трампа до Зеленського

Рубіо вважає «справедливим» ставлення Трампа до Зеленського

Рубіо вважає «справедливим» ставлення Трампа до Зеленського

Американський держсекретар очікував від української сторони «вдячності».

Держсекретар США Марко Рубіо вважає «справедливим» негативне ставлення Дональда Трампа до президента України Володимира Зеленського. Про це очільник Держдепу заявив в інтерв’ю журналістці Кетрін Геррідж Рубіо.

«Ми турбуємося про Україну, тому що це має наслідки для наших союзників і, зрештою, для всього світу. Тут має бути якийсь рівень вдячності», – заявив Рубіо.

За його версією Трамп «дуже засмучений» через Зеленського, і це, мовляв, «якоюсь мірою справедливо».

При цьому за словами Рубіо, він сам нібито «засмутився», коли український президент заявив, що відхилив угоду США про рідкісноземельні метали. Держсекретар стверджує, нібито «все було не так». Зазначимо, що за словами Зеленського, угода, про яку казав Рубіо, була нечіткою та не містила жодних згадок про гарантії безпеки для України. Єдине, що там було чітко прописане, зазначив Зеленський, це те, що Україна має віддавати 50% того, про що йшлося у драфті угоди.

18 лютого в Ер-Ріяді відбулися переговори між представниками США та РФ, після яких прозвучала низка заяв щодо України. Хоча сама Україна не була присутня на зустрічі.Трохи згодом виступив і президент США Дональд Трамп, з боку якого, зокрема, лунали звинувачення в бік президента Володимира Зеленського, а не справжнього агресора – РФ. 

Нападки Трампа продовжились і надалі. Зокрема, той заявив, що президент Зеленський нібито не захотів підписуватизапропоновану Сполученими Штатами угоду щодо корисних копалин. Також Трамп назвав Зеленського «диктатором» та звинуватив у відмові проводити в Україні вибори.

Такі заяви викликали обурення як серед українців, так і серед європейських союзників. Низка керівників держав та провідних політиків висловили підтримку Володимиру Зеленському

Згодом депутат Європарламенту від групи ЄНП Міка Аалтола заявив, що Сполучені Штати дали нам три тижні на погодження умов капітуляції України. Якщо цього не станеться, США виведуть війська з Європи.

Джерело матеріала
loader
loader