М'ясопусна батьківська субота: традиції та заборони
М'ясопусна батьківська субота: традиції та заборони

М'ясопусна батьківська субота: традиції та заборони

М'ясопусна батьківська субота: традиції та заборони

В цей день вшановують померлих родичів.

Християни східного обряду мають традицію поминати померлих родичів. Для цього встановлені спеціальні поминальні дні – батьківські суботи. Однією з них є М'ясопусна батьківська субота або Вселенська батьківська субота, яку цього року відзначають 22 лютого.

Що потрібно робити в цей день

У поминальну суботу віруючі ходять до церкви. У храмах в цей день вшановують пам'ять усіх померлих, особливо тих, хто не отримав церковного відспівування або церковної молитви.

Також за старою церковною традицією християни приносять у храм їжу – «на канон». Це пісні продукти і вино (кагор) для здійснення літургії. Ці продукти зазвичай йдуть потім на потреби приходу і на допомогу малозабезпеченим людям.

Традиційно також в цей день відвідують цвинтарі, могили покійних родичів. Але в церкві відзначають, що головне в свято відвідати заупокійну службу, адже молитва для померлих важливіша за відвідування могили. Уже після церкви можна відправитися на кладовище.

Як поминати померлих у М’ясопусну суботу

В цей день християни східного обряду відвідують літургії у храмах. В церкві потрібно поставити свічку та помолитися за упокій душ померлих родичів та близьких.

Також можна передати священнику на папері ім'я покійного, щоб його прочитали під час заупокійного богослужіння.

У цей поминальний день необхідно давати милостиню та займатися благодійністю.

Традиційно у батьківську суботу віряни відвідують кладовища. В цей день необхідно навести порядок та прибирати сміття на могилах близьких.

В народі є традиція залишати на могилах цукерки та печиво для померлих, але у церкві це не підтримують. Також не потрібно влаштовувати трапези на цвинтарі, краще пригостити їжею нужденних, щоб вони поминули покійного.

Що заборонено робити у М'ясопусну суботу

У давнину дотримувалися певних заборон цього дня. Так, цього дня не можна зловживати алкоголем. Алкоголь та сигарети не можна залишати на могилах покійних, які прийнято відвідувати.

Забороняється піднімати речі, які впали на цвинтарі. Вважається, що якщо на кладовищі щось упало, це недарма, краще залишити річ мертвим.

У Вселенську батьківську суботу не можна відмовляти в милостині нужденним. Їх також можна попросити помолитися за покійного.

У давнину вірили, що цього дня не можна говорити покійним «До побачення», тільки «Прощавай». Вважається, що перший варіант обіцяє швидке «побачення» з покійним.

Молитва за покійних родичів

Упокій, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне.

Джерело матеріала
loader
loader