Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що він не є фанатом більшої частини того, що зробив російський диктатор Владімір Путін, проте це не має жодного значення, коли йдеться про управління країною. Під час одного з інтерв'ю він сказав, що Вашингтон повинен підтримувати діалог з Москвою.
"Ми маємо підтримувати діалог із країною, яка, згідно з деякими підрахунками, має найбільші запаси тактичної ядерної зброї у світі та другий за величиною, якщо не найбільший, запас стратегічної ядерної зброї, — пояснив він. — Подобається нам це чи ні, Росія — це держава, це світова держава. І вона була залучена в ситуацію в Сирії, вона залучена в процеси на Близькому Сході та навіть у Західній півкулі".
Він додав, що для початку США планують налагодити повноцінну роботу посольства в Москві.
Нагадаємо, 18 лютого у Саудівській Аравії відбулися російсько-американські переговори, під час яких сторони обговорювали в тому числі потенційне завершення війни в Україні. Після зустрічі очільник МЗС РФ Сєргєй Лавров сказав, що президента України Володимира Зеленського потрібно "урезонити, дати по руках". Тим часом держсекретар США Марко Рубіо заявив, що для встановлення миру на поступки мають піти "всі сторони". Вочевидь, він мав на увазі поступки не з боку РФ, а з боку Заходу, сказавши, що Євросоюз повинен бути за столом переговорів, адже накладає антиросійські санкції.
Чого очікувати Україні далі? Про це читайте у матеріалі Олексія Іжака "У США є два способи надати безпеку Україні. Головні підсумки Мюнхенської конференції" на ZN.UA.