Радник президента США з національної безпеки Майкл Волтц заявив, що для того, аби просунутися в питанні мирних переговорів в Україні, Штати використовують тактику човникової дипломатії. Тож під час інтерв'ю він закликав Україну таки підписати угоду про корисні копалини.
"Скиньте оберти, серйозно перегляньте угоду щодо мінералів і підпишіть її, — сказав Вольц, додаючи, що лайка України на адресу США "неприйнятна". — США та Україна можуть залагодити свої розбіжності. Америка грає в човникову дипломатію, щоб просунути мирні переговори щодо України".
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пояснив, що не підписав українсько-американську угоду про корисні копалини, тому що в документі не були прописані гарантії безпеки. Згодом стало відомо, що драфт також передбачав передачу США прав на 50% корисних копалин держави. Той факт, що Зеленський не підписав його одразу, схоже, роздратував очільника Білого дому Дональда Трампа, який звинуватив Київ у зриві домовленостей. Окрім цього, республіканець почав дезінформаційну кампанію проти Зеленського, що фактично підтвердили у його команді.
Важливим нюансом в цій історії є те, що близько половини корисних копалин України знаходяться під окупацією. Це стосується в тому числі понад 40% покладів металів та третини рідкоземів та мінералів. Детальніше про це читайте у статті Юлії Самаєвої "Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано".