Президентка ПА ОБСЄ: Україна потребує реальних гарантій безпеки
Президентка ПА ОБСЄ: Україна потребує реальних гарантій безпеки

Президентка ПА ОБСЄ: Україна потребує реальних гарантій безпеки

Україні потрібні реальні безпекові гарантії, які б гарантували її суверенітет та територіальну цілісність – зараз та у довгостроковій перспективі.

Як передає Укрінформ, про це заявила президентка Парламентської Асамблеї ОБСЄ Пія Каума під час відкриття 24-ї зимової зустрічі ПА у Відні у четвер.

"Сьогодні ми є свідками найжорстокішої війни на європейському континенті з часів Другої світової війни. За кілька днів виповниться три роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну – незаконного, неспровокованого акту агресії, який похитнув самі основи ОБСЄ. Я мала змогу на власні очі побачити стійкість України в Києві, але також і масштаби жахливих руйнувань", - зазначила Каума у своєму виступі.

Вона вказала на те, що ця російська війна проти України "не виникла раптово", а "стала наслідком років руйнування режимів контролю над озброєннями та зростання геополітичної напруженості".

"Гібридні загрози – від кібератак до дезінформації – дестабілізують наші демократії та підривають довіру до системи управління. Ніде це не проявляється так очевидно, як в Україні. Протистоячи не лише повномасштабній військовій агресії, але й ширшим загрозам безпеці, що змінюють нашу регіональну реальність, Україна перебуває на передовій цієї боротьби. І це робить нашу відповідальність абсолютно зрозумілою. Україні потрібні реальні гарантії безпеки, які б забезпечували суверенітет та територіальну цілісність, і не лише сьогодні, а й у довгостроковій перспективі", - наголосила президентка ПАОБСЄ.

Каума закликала до ухвалення рішучих політичних рішень та "надання непохитної підтримки Україні та всім, хто зазнає агресії".

Як повідомляв Укрінформ, у четвер у Відні розпочалася дводенна зимова зустріч Парламентської Асамблеї ОБСЄ, участь у якій також бере делегація Верховної Ради України. Делегація російської держави-агресора відсутня на заході – після прийняття Москвою у липні 2024 року рішення про призупинення членства РФ в ПА ОБСЄ, яку було звинувачено у "тотальній русофобії".

Фото: Yle

Теги за темою
Україна ОБСЄ
Джерело матеріала
loader
loader