Зустрічають за одягом: дикі риби дійсно можуть відрізняти людей в океані
Зустрічають за одягом: дикі риби дійсно можуть відрізняти людей в океані

Зустрічають за одягом: дикі риби дійсно можуть відрізняти людей в океані

Нове дослідження показує, що дикі риби цікавим чином здатні розрізняти людей, які плавають в океані.

Океан покриває більшу частину поверхні планети і є домом для неймовірної кількості морських мешканців. Багато з них не перестають дивувати вчених, і тепер настала черга диких риб — учені виявили, що вони, схоже, можуть розрізняти людей під товщею води — принаймні, коли вони носять одяг різного кольору, пише The Guardian.

Дослідження було проведене командою з Інституту поведінки тварин Макса Планка в Німеччині та припускає, що отримані ними результати насправді можуть впливати на наші стосунки з дикими рибами. Під час дослідження вчені навчали ляща слідувати за певним водолазом за частуваннями.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Відомо, що деякі домашні тварини, або ті, які живуть поруч із людьми, можуть відрізняти одну людину від іншої. Ця навичка, на думку вчених, може бути пов'язана з тим, що певні люди більш схильні ділитися з ними ресурсами або становлять небезпеку. Однак така поведінка рідше спостерігається в диких тварин.

За словами першого автора дослідження Маелана Томасека, у новому аналізі вони з колегами виявили, що дикі риби можуть розрізняти людей, ймовірно, за одягом, який вони носять. Автори стверджують, що риби використовують прості механізми, якими вони користуються щодня у своєму житті, і вони адаптують їх, щоб розпізнавати людей.

На першому етапі дослідження вчений провів 12 днів, навчаючи дикого морського ляща і чорного морського ляща слідувати за ним, неодноразово пропонуючи рибам їжу і винагороджуючи тих, хто слідував за ним. Далі до тренера приєднався інший дослідник, одягнений або в таке саме водолазне спорядження, або у водолазне спорядження з різнобарвними плямами й плавниками. В обох сценаріях двоє дайверів попливли в різних напрямках, перш ніж повернутися у вихідну точку і повторити процес.

Хоча обидва дослідники несли їжу, риби отримували винагороду тільки в тому випадку, якщо слідували за тренером. Загалом команда провела 30 випробувань для кожного виду і використовувала відеоспостереження для підрахунку кількості риб, які слідують за дайвером. Результати вказують на те, що, коли дайвери були одягнені в різне вбрання, обидва види риб слідували за тренером частіше, ніж за іншим дослідником, і ця перевага ставала дедалі більш вираженою в міру продовження випробувань.

Автори дослідження також виявили, що деякі окремі особини краще впізнавали дайвера і слідували за ним — це вказує на те, що риби дійсно можуть ідентифікувати людей. Цікаво, що, коли дайвери були одягнені однаково, такого ефекту просто не спостерігалося.

Команда каже, що, оскільки у риб не було попереднього досвіду спілкування з людьми, цілком імовірно, що вони використовували наявні можливості, засновані на візуальних підказках, щоб відрізняти дайверів.

Автори дослідження вважають, результати їхньої роботи, ймовірно, можуть спонукати нас переглянути те, як ми спілкуємося з рибами в усьому світі, включно з їх виловом.

Раніше Фокус писав про те, що дуже особливі риби 30 років ховалися від учених: як слиз робив їх "невидимими".

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader