Собаки можуть "говорити" із людьми: науковці розповіли, на що звернути увагу
Собаки можуть "говорити" із людьми: науковці розповіли, на що звернути увагу

Собаки можуть "говорити" із людьми: науковці розповіли, на що звернути увагу

Дослідження показали, що собаки можуть використовувати моргання як форму комунікації, і імітують це поведінкове явище, спостерігаючи за іншими собаками.

Ви дізнаєтесь:

Немає нічого більш розчаровуючого, ніж спроби змусити собаку виконати трюк, коли вона лише моргає у відповідь. Однак, згідно з дослідженням, це може бути її спосіб спілкування з людьми.

Вчені проаналізували реакцію 54 домашніх собак на відео, де інші собаки моргали, лизали носа або просто спокійно дивилися в камеру, повідомляє DayliMail.

Главред з'ясував, як собаки розмовляють із людиною.

Результати показали, що собаки частіше моргали у відповідь на моргання на екрані, що свідчить про їхню здатність імітувати побачене.

Дослідники припускають, що моргання може відігравати певну роль у комунікації між собаками. Висновки науковців з Пармського університету опубліковані в журналі Royal Society Open Science.

"У собак моргання розглядається як поведінка заспокоєння, що використовується для вираження неагресивних намірів по відношенню до особин свого виду. Отже, його синхронізація в групі може бути ознакою взаємного спілкування або розуміння. Взаємне моргання у собак може допомогти полегшити... соціальні зв'язки, впоратися з фрустрацією і повідомити про неагресивні наміри", - пишуть вони.

Дослідники зазначили, що перегляд відео, де собака облизує свій ніс, не призвів до збільшення цієї поведінки у тварин, що свідчить про те, що вона не виконує ту ж функцію, що й моргання.

Водночас у собак, які дивилися такі відео, ймовірно, спостерігалося підвищення активності склери — білкової оболонки очей, що раніше асоціювали зі стресом.

Окреме дослідження 2022 року показало, що люди можуть розпізнавати шість різних емоцій у собак. Учасникам експерименту, яких було 105 осіб, продемонстрували фото трьох різних порід, і вони з високою точністю визначили у тварин емоції радості, смутку, цікавості, страху, відрази та гніву.

Професор Гарріс Фрідман з Університету Флориди та Гарвардського університету, старший автор дослідження, зазначив, що існують різні погляди на здатність людей розпізнавати емоції собак. Деякі вважають, що це неможливо через менш виразну міміку тварин у порівнянні з людською, тоді як інші переконані, що можуть "зазирнути в очі свого улюбленця" й зрозуміти його внутрішній стан.

"Наші результати дійсно свідчать про те, що є люди, які природно розуміють емоції своїх собак за виразом їхніх облич, і це дуже цікаво", - резюмували науковці.

Вам також може бути цікаво:

Що відомо про Daily Mail

Daily Mail - британська щоденна таблоїдна газета середнього сегменту, заснована в 1896 році, а також новинний веб-сайт, що видається в Лондоні. Станом на 2020 рік це була найбільш високооплачувана газета у Великій Британії. Її сестринська газета The Mail on Sunday була заснована в 1982 році, шотландське видання було засноване в 1947 році, а ірландське - в 2006 році. Контент з газети з'являється на веб-сайті MailOnline, хоча веб-сайт управляється окремо і має власного редактора, повідомляє Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader