У січні жителі Землі могли спостерігати рідкісний парад планет. Але хоча в деяких ЗМІ зустрічалися заголовки, що «можна буде побачити всі планети неозброєним оком», це не зовсім правда. Однієї планети все ж таки бракувало: Меркурія. Але цього тижня і він приєднається до «параду», який можна буде спостерігати у сутінках, повідомляє Science Alert.
Усі планети Сонячної системи одночасно на небі вдається побачити дуже рідко. В основному це пов'язано з повільним рухом Сатурна та Юпітера навколо зірки. Ці планети "розійшлися" після рідкісного з'єднання 21 грудня 2020 року.
Тепер їх можна буде спостерігати в нічному небі до початку березня.
Щоб знайти Меркурій, можна використовувати як орієнтир Венеру. Він з'явиться після заходу сонця низько над західним обрієм. 25 лютого він перебуватиме за 1,5 градуса на північ від Сатурна, а 28 лютого до планет приєднається зростаючий Місяць, що може ускладнити спостереження.
Венера і Меркурій продовжать гонку один з одним до нижнього з'єднання наступного місяця, пройшовши повз Сонце з різницею всього о 24 годині 23 і 24 березня. Потім обидва знову з'являться на світанку в кінці березня.
Марс можна буде побачити у сузір'ї Близнюків, а Юпітер з'явиться у сутінках у сузір'ї Тельця. Сатурн же буде розташовуватися низько на заході і буде досить темним, але його все ж таки можна буде побачити за допомогою бінокля. Для цього необхідно знайти Меркурій і провести лінію уздовж горизонту.
Побачити Уран та Нептун також буде непросто, але можливо за допомогою бінокля. Перший розташовуватиметься у сузір'ї Тельця, неподалік Юпітера. Нептун буде трохи складніше помітити, він буде розташовуватися низько над горизонтом у сузір'ї Риб разом з Меркурієм і Сатурном.
Раніше вчені заявили, що кільця Сатурна насправді не є ровесниками динозаврів, як припустили нещодавні дослідження. Насправді вони настільки ж давні, як і Сонячна система.