День пам'яті Героїв Небесної Сотні: історія
День пам'яті Героїв Небесної Сотні: історія

День пам'яті Героїв Небесної Сотні: історія

День пам'яті Героїв Небесної Сотні: історія

Цього дня під час Революції Гідності загинуло найбільше активістів.

Щороку 20 лютого українці вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Це трагічна дата в історії Революції Гідності. У 2014 році в період з 18 по 20 лютого загинуло найбільше протестувальників на Майдані.

Історія Дня Героїв Небесної Сотні

День пам'яті Героїв Небесної Сотні було встановлено указом президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні». Після цього пам'ять загиблих людей щороку вшановують 20 лютого.

Загалом, за офіційними даними, протягом 18-20 лютого 2014 року загинули 73 активісти, 11 правоохоронців, а понад 600 осіб отримали травми. Саме на 20 лютого припало найбільше людських жертв, оскільки цього дня обірвалися життя 50 протестувальників.

В цей день в Україні традиційно організовують жалобні акції, під час яких вшановують пам'ять загиблих учасників Революції Гідності.

Арешти причетних до вбивств протестувальників тривають досі. У листопаді минулого року Верховний суд підтвердив вирок колишньому беркутівцю, який катував людей під час Революції Гідності. Він проведе шість років за ґратами.

У січні 2025 року в Києві відбулося вшанування пам'яті перших загиблих Героїв Небесної Сотні. Під час традиційної ходи учасники запалили лампадки й поклали квіти до меморіальних дошок.

Джерело матеріала
loader