Знайдено череп страхітливого хижака зі щелепами, здатними розчавити слона – фото
Знайдено череп страхітливого хижака зі щелепами, здатними розчавити слона – фото

Знайдено череп страхітливого хижака зі щелепами, здатними розчавити слона – фото

Істота вистежувала та полювала на предків ранніх слонів та гіпопотамів.

Знайдено рештки лютого верхівкового хижака, який колись блукав землею – зі щелепами, достатньо сильними, щоб розчавити ранніх гіпопотамів і ранніх слонів. Це сталося після того, як вчені знайшли колаген у кістках динозавра.

30 мільйонів років тому, на території сучасного Єгипту бродив жахливий ссавець, який не мав нічого спільного з кішками, собаками чи гієнами. Нещодавно група вчених відкрила абсолютно новий вид гієнодонта – великої хижої тварини, схожої на кота, з неймовірно потужними щелепами, передає Daily Star.

Новий вид, який отримав назву Bastetodon Syrtos, був лютим гієнодонтом, подібним до бастетодона, і існував задовго до появи сучасних котів і собак. У нього були гострі, як у гієни, зуби, стверджується в дослідженні, опублікованому в Journal of Vertebrate Palaeontology.

Тварина блукала африканською екосистемою і полювала на приматів, ранніх бегемотів, ранніх слонів і бобрів, подібно до гіраксів, у доісторичних лісах, які були розташовані на південний захід від сучасного Каїра, Єгипет.

Метт Бортс, співавтор дослідження і куратор відділу скам'янілостей Музею природничої історії Центру лемурів Дьюка при Університеті Дьюка в США, назвав знахідку черепа тварини "одним з найважливіших місць знахідки скам'янілостей в Африці".

Він сказав: "Без нього ми б дуже мало знали про походження африканських екосистем та еволюцію африканських ссавців, таких як слони, примати та гієнодонти".

Рештки гієнодонтів бастетодонтів були знайдені, коли команда палеонтологів розкопувала 30-мільйонні шари гірських порід у западині Фаюм у пошуках доказів еволюції ссавців в Африці.

Шорук Аль-Ашкар, співавтор дослідження і палеонтолог з Університету Мансура, розкрив деталі історичного відкриття і сказав: "Коли ми вже збиралися завершити нашу роботу, один із членів команди помітив щось дивовижне – набір великих зубів, що стирчали з землі. Його збуджений крик зібрав команду разом, поклавши початок надзвичайному відкриттю: майже повного черепа стародавнього верхівкового хижака, мрії будь-якого палеонтолога, що вивчає хребетних".

Вид названо на честь давньоєгипетського бога Бастета через схожий на котячий череп, яким володіла тварина. Давньоєгипетське божество символізувало захист, задоволення та міцне здоров'я.

Джерело матеріала
loader
loader