Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів
Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів

Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів

Група військовослужбовців Сил оборони України пройшла в Косові курс підготовки фахівців зі знешкодження вибухонебезпечних предметів найвищого рівня IMAS EOD LEVEL 3+ та здобула відповідну кваліфікацію.

Про це повідомили в Міністерстві оборони, передає Укрінформ.

Навчання проходило в сертифікованому тренувальному центрі MAT Kosovo, що працює з 1999 року.

Військові на практиці вчилися знешкоджувати боєприпаси наземного та повітряного базування, а також керовані, такі, що містять збіднений уран, компоненти ракетного палива, хімічні отруйні речовини й авіаційні бомби різного призначення.

Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів - Фото 1

Українські фахівці обмінялися практичним досвідом з інструкторами тренувального центру, які виконували такі завдання в Іраку, Лівії, Афганістані, на Балканах та в інших регіонах, де спостерігається нестабільна безпекова ситуація.

Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів - Фото 2

Начальник управління протимінної діяльності - заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський нагадав, що для вбивства українців і мінування територій російські загарбники все частіше використовують новітні зразки боєприпасів, зокрема заборонені міжнародними конвенціями.

Українські сапери здобули на курсах у Косові найвищу кваліфікацію зі знешкодження вибухових предметів - Фото 3

«Щоб ефективно знешкоджувати ці вибухонебезпечні предмети, ми повинні постійно вдосконалювати свої теоретичні знання та практичні навички, вивчати бойовий досвід інших країн та брати на озброєння найкращі практики щодо роботи груп розмінування в різних умовах обстановки та складності», – наголосив він.

Полковник подякував канадському благодійному фонду Mriya Aid за сприяння в організації та проведені навчання українських військових у Косові.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони України ініціює створення полігону, де тестуватимуть нові технології розмінування з використанням штучного інтелекту.

Теги за темою
Міноборони
Джерело матеріала
loader