Річна інфляція в Україні досягла рекордних 12,9%: паливо, зв'язок та овочі подорожчали
Річна інфляція в Україні досягла рекордних 12,9%: паливо, зв'язок та овочі подорожчали

Річна інфляція в Україні досягла рекордних 12,9%: паливо, зв'язок та овочі подорожчали

У січні ціни в Україні знову зросли порівняно з груднем на 1,2%, а річна інфляція розігналася до 12,9%. Це максимум із травня 2023 року.

Про це у Telegram повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

інфляція в Україні

Що подорожчало найбільше?

  • Овочі: +5,5%
  • Соняшникова олія: +2,8%
  • Хліб: +2,1%
  • Транспортні послуги: +2,5%
  • Зв'язок: +9%
  • Паливо: +2,1%

Що подешевшало?

  • Яйця: -23,1%
  • Одяг та взуття: -5,5%
  • Макарони: -0,8%
  • Цукор: -0,6%

Польові роботи, збирання врожаю / фото: Freepik

Чому зростають ціни?

  • Погана погода минулого року – поганий урожай та менше продуктів на ринку.
  • Зростання витрат на виробництво – подорожчала енергія, сировина та зарплати.
  • Ослаблення гривні – імпорт став дорожчим.
  • Держвитрати наприкінці року – додатковий тиск на ціни.

Що далі?

Прогнози експертів невтішні – у першому кварталі 2025 року інфляція може зрости до 14,3%. Однак, на їхню думку, у другому кварталі ситуація почне стабілізуватись, і до кінця року інфляція може знизитися до 8,4%. Це, звичайно, не радикальна зміна, але хоч якась стабілізація на тлі цін, що постійно зростають.

"Сприятимуть уповільненню інфляції виснаження ефекту найгіршого врожаю і жорсткіша монетарна політика НБУ", – каже Гетьманцев.

Крім того, Знай.ua повідомляв, личинки в хлібі, сирі та макаронах? У ЄС дозволили нове джерело білка у продуктах

Теги за темою
продукти
Джерело матеріала
loader
loader