![Дослідники навчають ШІ інтерпретувати емоції тварин](https://thumbor.my.ua/fSQSRdJiBx5YWcmS-F3hf0ANfcY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F988ad1b6641ca2a66fc3ebc010ee5f01.png)
Дослідники навчають ШІ інтерпретувати емоції тварин
Штучний інтелект зрештою може допомогти нам зрозуміти, коли тварини відчувають біль або виявляють інші емоції — принаймні згідно з дослідженнями дослідників, нещодавно опублікованих у Science.
Наприклад, є система Intellipig, яку розробляють вчені з Університету Західної Англії в Брістолі та Шотландського сільського коледжу, яка вивчає фотографії морд свиней і повідомляє фермерів, якщо є ознаки болю, хвороби чи емоційного стресу.
А команда з Хайфського університету — одна з розробників програмного забезпечення для розпізнавання облич, яке вже використовувалося, щоб допомагати людям знаходити загублених собак — зараз навчає штучний інтелект виявляти ознаки дискомфорту на їхніх обличчях, які поділяють 38% рухів обличчя з людськими.
Ці системи покладаються на те, що люди виконують початкову роботу з визначення значень різних видів поведінки тварин (зазвичай на основі тривалого спостереження за тваринами в різних ситуаціях). Але нещодавно дослідник з Університету Сан-Паулу експериментував із використанням фотографій морд коней до та після операції, а також до та після того, як вони приймали знеболювальне, навчаючи систему штучного інтелекту зосереджуватися на їхніх очах, вухах і роті, і каже, що він зміг самостійно дізнатися, які ознаки можуть вказувати на біль, із 88% успіхом.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)