Американські розробники представили новітній розвідувальний дрон зі штучним інтелектом Skydio RQ-28A
Американські розробники представили новітній розвідувальний дрон зі штучним інтелектом Skydio RQ-28A

Американські розробники представили новітній розвідувальний дрон зі штучним інтелектом Skydio RQ-28A

Армія США активно розвиває нові технології для бойових безпілотників враховуючи досвід російсько-української війни. З 10 по 13 лютого 2025 року на базі Форт Новосел пройшов саміт Unmanned Aircraft Systems (UAS), де військові експерти, представники Міністерства оборони, DARPA та приватних компаній обговорили модернізацію програм безпілотної авіації, повідомляє Army Recognition.

У 2024 році компанії Griffon Aerospace та Textron Systems отримали контракти на розробку дронів у рамках проекту Future Tactical Unmanned Aircraft System (FTUAS). Нові апарати замінять застарілі Shadow UAV та матимуть вертикальний зліт і посадку, кращу маневровість і довший час польоту.

У межах програми Short Range Reconnaissance (SRR) армія розширює використання малих розвідувальних дронів. Першим офіційно прийнятим апаратом став квадрокоптер Skydio RQ-28A. У жовтні 2024 року Teal Drones отримала контракт на постачання 11 700 компактних дронів для військових підрозділів.

RQ-28A — це новітній розвідувальний квадрокоптер. Безпілотник забезпечує підрозділи на рівні взводу швидкою та ефективною розвідувальною інформацією, особливо в умовах складного та урбанізованого ландшафту.

Вага RQ-28A становить менш як 2,3 кг, що дозволяє легко транспортувати його в рюкзаку та розгортати менш ніж за 75 секунд. Безпілотник оснащений 4K-камерою з 16-кратним цифровим зумом, тепловізійним сенсором FLIR та системою огляду на 360 градусів, що забезпечує виявлення людей і техніки навіть у складних умовах. Завдяки автономній навігаційній системі та штучному інтелекту, RQ-28A може самостійно уникати перешкод і виконувати місії без постійного контролю оператора. Тривалість польоту складає до 35 хвилин, а дальність дії — до 6 км.

У січні 2025 року RQ-28A успішно пройшов випробування під час багатонаціональних навчань Combined Resolve 25−1 у Німеччині, де продемонстрував високу ефективність у міських та лісистих умовах.

Військові США тестують FPV-дрони з керуванням через VR-гарнітури, які довели свою ефективність в Україні. Також розглядається впровадження прив’язаних дронів для тривалого повітряного спостереження з живленням через кабель.

Джерело матеріала
loader
loader