Вашингтон очікує, що європейські країни візьмуть на себе ключову роль у формуванні довгострокових безпекових гарантій для України. Про це заявив представник Державного департаменту США, підкресливши, що Сполучені Штати "з нетерпінням чекають" відповідних пропозицій від партнерів.
Згідно з документом, з яким ознайомилося Reuters, США спрямували європейським союзникам низку запитань щодо майбутніх механізмів безпеки для України.
Серед них:
- Що ви вважаєте гарантією або гарантуванням безпеки за підтримки Європи, яка слугуватиме достатнім стримувальним фактором для Росії та водночас забезпечить закінчення цього конфлікту міцним мирним врегулюванням?
- Які європейські та/або треті країни, на вашу думку, могли б або хотіли б узяти участь у такій угоді?
- Чи є країни, які, на вашу думку, були б незамінні?
- Чи готова ваша країна направити свої війська на територію України в рамках мирного врегулювання?
- Якщо в рамках мирного врегулювання в Україну будуть направлені збройні сили третіх країн, якою, на вашу думку, має бути чисельність таких сил під керівництвом Європи?
- Як і де ці сили будуть розміщені і на який термін?
- Які дії мають бути готові вжити США, союзники і партнери в разі нападу Росії на ці сили?
- Які вимоги до підтримки з боку США, якщо такі є, ваш уряд вважає необхідними для своєї участі в цих механізмах безпеки?
- Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси, на вашу думку, будуть потрібні від США?
- Які додаткові можливості, обладнання та варіанти технічного обслуговування ваш уряд готовий надати Україні для поліпшення її позицій на переговорах і посилення тиску на Росію?
- Що ще ваш уряд готовий зробити для посилення санкцій щодо Росії, включно з більш суворим дотриманням санкцій і більш ефективним націлюванням на треті країни, які надають сприяння Росії в глобальному масштабі?
Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що готовий розмістити війська в Україні для забезпечення виконання можливого мирного договору з Росією.