Премʼєр Польщі Дональд Туск передсамітом європейських лідерів у Парижі заявив, що Варшава не відправлятиме своїх військових в Україну у складі миротворчого контингенту. Водночас він запевнив, що його країна продовжить підтримувати Київ та допоможе країнам, які все ж вирішать відправити своїх військових на українську територію, передає "Радіо Свобода".
"Польща буде підтримувати Україну, так як ми це робили раніше – організаційно, згідно з нашими фінансовими можливостями, гуманітарно і мілітарно. Не передбачаємо відправлення польських військових на територію України. Натомість будемо підтримувати, якщо мова йде про логістику і політичну підтримку тих країн, які ймовірно будуть хотіти в майбутньому надати фізичні гарантії безпеки Україні", — заявив Туск.
Він підкреслив, що реальні гарантії безпеки Києву та сталі кордони повинні виникати зі співпраці всієї Європи та Сполучених Штатів, зокрема, у рамках НАТО. Туск наголосив, що Альянс є єдиною організацією, яка "забезпечує протягом багатьох років стабільність і безпеку Європи та Польщі".
За словами польського премʼєра, ті країни, які говорять про гарантії безпеки Україні, мають бути повністю впевненими, що зможуть ці гарантії та зобовʼязання забезпечити. На його думку, формулювання "паперових" та неправдивих гарантій Києву було б несправедливим. Туск нагадав, що "вже один раз дехто дав гарантії Україні і ці гарантії виявилися порожніми".
"Тому країни ЄС, також Великобританія і Норвегія мусять передусім серйозна почати інвестувати в нашу спільну оборону. Це перший і найважливіший крок", – сказав Туск.
Раніше британський премʼєр Кір Стармер заявив, що готовий відправити миротворців в Україну. Також в МЗС Швеції не виключили відправку своїх військових у якості миротворчого контингенту.
Нагадаємо, Associated Press повідомляло, що група європейських країн розглядає можливість введення військового контингенту в Українудля забезпечення дотримання потенційної мирної угоди. Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що такі миротворчі сили не повинні бути частиною місії НАТО.
Про те, чому так важлива поява європейських військових у нашій країні, в статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" пиcав Володимир Кравченко.