Що робити, якщо отримали повістку, маючи відстрочку: поради юриста
Що робити, якщо отримали повістку, маючи відстрочку: поради юриста

Що робити, якщо отримали повістку, маючи відстрочку: поради юриста

У період воєнного стану в Україні повістки для військовозобов'язаних не тільки вручаються особисто, але й можуть бути надіслані поштою, повідомляє Politeka.net.

Що робити, якщо ви маєте відстрочку, але отримали повістку, пояснює юрист Дмитро Дончак на порталі B2B Consult.

Це призводить до ситуацій, коли чоловіки з відстрочкою від військової служби отримують повістки через помилки в даних в Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або через невнесення інформації про відстрочку.

За його словами, навіть якщо у вас є відстрочка, не варто ігнорувати повістку. Потрібно забрати лист, оскільки його невручення також вважається отриманням документу. Якщо ви не з'ясуєте ситуацію, ТЦК може трактувати це як незадоволення законних вимог і притягнути вас до відповідальності. Наслідки можуть бути серйозними: штраф і внесення в розшук, повідомляє Політека.

Замість того, щоб ігнорувати повістку, найкраще забрати лист, а потім звернутися до ТЦК з підтвердженням вашої відстрочки.

Також Politeka писала про те, що після звільнення з лав Збройних сил України за сімейними обставинами, зокрема у випадку загибелі близького родича на війні, громадянин зобов’язаний звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК), стати на облік та оформити відстрочку.

Останні новини України:

Як писала Politeka, Повторна мобілізація до ЗСУ: юрист розповів, в якому випадку це можливо

Також Politeka інформувала про те, що Українцям озвучили тариф на електроенергію з 1 березня: відомо, скільки коштуватиме 1 кВт*год навесні.

Джерело матеріала
loader
loader