Президенту Аргентини загрожує імпічмент через криптовалюту LIBRA — Хав’єр Мілей підтримав її в X перед обвалом
Президенту Аргентини загрожує імпічмент через криптовалюту LIBRA — Хав’єр Мілей підтримав її в X перед обвалом

Президенту Аргентини загрожує імпічмент через криптовалюту LIBRA — Хав’єр Мілей підтримав її в X перед обвалом

Хав'єр Мілей / Cancillería Argentina, Wikipedia

Кожен необачний пост у соціальних мережах може коштувати політикам кар’єри (якщо вони не Ілон Маск). Президент Аргентини підтримав криптовалюту LIBRA, яка зазнала краху.

Пізно ввечері п’ятниці, 14 лютого, Мілей зробив в X пост у підтримку криптовалюти LIBRA. Він розрекламував токен своїй 4,5-мільйонній аудиторії як приватний проєкт, спрямований на економічне зростання країни. Пізніше пост був видалений, але зберігся в інтернет-архіві.

Президент Аргентини рекламував криптовалюту LIBRA перед обвалом — йому загрожує імпічмент
Копія поста Хав’єра Мілея / archive.is

 

«Ліберальна Аргентина зростає!!! Цей приватний проєкт буде присвячений сприянню зростанню економіки Аргентини шляхом фінансування малих аргентинських компаній та підприємств. Світ хоче інвестувати в Аргентину».

Менш ніж за годину після повідомлення Мілея LIBRA злетіла на 2000% за даними CoinDesk і досягла ринкової капіталізації майже в $4,5 млрд. А потім, як зазначає сайт Gizmodo, «дно відвалилося». Коли токен досяг піка, інсайдери почали «зливати» монети, що звісно ж призвело до швидкої втрати вартості. Аналіз BubbleMaps каже, що 82% обсягу токена зберігалося в одному кластері, що свідчить про те, що творці та інші інсайдери просто чекали цієї миті, щоб швидко усе розпродати та «зіскочити».

Утримувачі криптовалюти вийшли з неї одразу після напливу фоловерів Хав’єра Мілея. приблизно за п’ять годин «згоріли» майже $4,5 млрд. Сайт фінансового аналізу The Kobeissi Letter описав це як «одне з найшвидших та найбільших знищень статків в історії роздрібної торгівлі». Приблизно тоді ж, за даними New York Times, Мілей видалив свій пост та намагався дистанціюватися від проєкту.

«Кілька годин тому я опублікував твіт, як і багато інших незліченну кількість разів, підтримуючи нібито приватне підприємство, до якого я, очевидно, не маю відношення. Я не був знайомий з деталями проєкту та вирішив не продовжувати його поширення (саме тому я видалив твіт)».

Не можна сказати напевно, мав Мілей стосунок до проєкту чи був використаний як «корисний ідіот». Проте сайт для проєкту був створений буквально у день запуску, що мало б насторожити навіть недосвідчену у криптовалюті людину. Політична опозиція в Аргентині вважає, що президент країни несе більшу відповідальність за ситуацію, ніж готовий взяти на себе. За повідомленням Reuters, вона вимагатиме імпічменту.

Спецпроєкти

«Цей скандал, який бентежить нас у міжнародному масштабі, вимагає від нас подати запит про імпічмент президента», — заявив опозиційний депутат Леандро Санторо.

Як це буває у політиків, Хав’єр Мілей одразу ж після цього звинуватив у всьому опозицію. За будь-яких обставин, нервовий та відверто грубий тон його відповіді не прикрашає голову держави:

«Брудним щурам політичної касти, які хочуть скористатися цією ситуацією, щоб завдати шкоди, я хочу сказати, що кожен день вони підтверджують, наскільки нікчемними є політики, і посилюють наше переконання викинути їхні дупи».

Колись хорошим тоном для політиків, які через власні наміри, або недосвідченість, або ж «підставу» спричинили шкоду, вважалося звернутися до механізмів демократії, щоб підтвердити довіру людей. Але, схоже, ті часи минули.

Джерело матеріала
loader
loader