Існує ймовірна перспектива зміни характеру відносин між Сходом і Заходом. Делегації США та Росії почнуть переговори щодо війни в Україні завтра, 18 лютого.
Однак, хоча тон може змінитися, реальність кремлівського правління, швидше за все, виявиться менш податливою. Розпочавши жорстоку й агресивну війну проти України, Путін поставив російську економіку на військові рейки, продовжуючи придушувати внутрішнє інакомислення і поширювати владу через альянси з автократіями.
Було б помилкою з боку західної дипломатії надмірно сподіватися на зближення з Росією, яким би сильним не було б бажання, вважає редакційна колегія газети The Times.
В газеті додають, що західні політики раніше помилково вважали Путіна потенційним союзником у боротьбі з тероризмом. Президент Джордж В. Буш у 2001 році заявив, що, заглянувши в очі Путіну, зміг відчути його душу. При цьому Трамп, який більше покладається на транзакційні судження, аніж на метафізичні, повинен би скептично поставитися до намірів російського диктатора.
"Немає ніяких підстав сподіватися, що Росія зможе принести користь у вирішенні міжнародних конфліктів, і як під час холодної війни, єдиним життєздатним підходом Заходу залишається наполегливе дотримання політики стримування щодо непокірного правителя Кремля", — підсумували у газеті.
Раніше ми зазначали, що президент США Дональд Трамп розглядає можливість зустрічі з очільником Кремля Владіміром Путіним у Саудівській Аравії до кінця лютого. Посадовці обох країн працюють над узгодженням деталей переговорів.