Несподівані кандидати: які країни можуть долучитися до миротворчого контингенту
Несподівані кандидати: які країни можуть долучитися до миротворчого контингенту

Несподівані кандидати: які країни можуть долучитися до миротворчого контингенту

Таку думку в етері 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, який нагадав, що Польща на теперішньому етапі цього не хоче, а от країни Балтії стурбовані своєю безпекою та могли б долучитися.

Які країни на першому етапі не увійдуть у військовий блок?

Сьогодні Франція відчула знову вдалий момент і запускає відповідний процес, бо французи, як зауважив Клочок, вже не перше десятиріччя виношують таку ідею. З його слів, зараз є шанс створити військово-політичний блок, який буде потужним інструментом спротиву російській агресії.

До цього блоку обов'язково має увійти Україна. Його навіть у військовому питанні можна робити на базі України, а в політичному – першою має бути Європа,
– вважає Клочок.

До цього блоку на теперішньому етапі не увійдуть Угорщина, Польща, Словаччина і ще певні країни, але це, за переконанням Клочка, не є катастрофою. Головне, з його слів, об'єднати 3 – 5 країн.

В Кремлі почули про таку ідею, через це там дуже збентежені. Вони дуже занервувалися, бо постійно казали: "НАТО – ні". Тоді буде інший альянс, наприклад, Балто-Чорноморський союз,
– припустив Клочок.

Військові яких країн можуть долучитися до миротворчої місії?

Видання The Economist повідомило, що США хочуть долучити до миротворчої місії військових з Бразилії та Китаю. Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" зазначив, що до миротворчій місії дійсно можуть долучитися не лише війська НАТО.

Він наголосив, що варто розуміти й те, що на цю місію має погодитись Росія. Якщо вона не дасть згоди, тоді її, зі слів Клочка, не буде.

"Відновлення контактів по лінії Мінськ – Вашингтон може свідчити про те, що і білоруські війська можуть бути залучені до миротворчої місії. Найголовніше – розуміти, де буде розташований миротворчий контингент, які функції виконуватиме", – озвучив Клочок.

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" звернув увагу на те, що в західній пресі пишуть, що миротворці будуть розташовані подалі від лінії фронту, але тоді це ставить під сумнів їх ефективність. Клочок та його колеги виказували ідею, щоб з одного боку стояли європейські війська, з іншого – китайські, бразильські.

Тоді не буде стрілянини. Такі місії мають бути спільними. Можливо, Європою буде створений новий контингент, але, я думаю, що це треба робити на базі ООН, погоджувати цю місію, бо її потрібно фінансувати, країни мають сплачувати рівні частки,
– зазначив Клочок.

Формування та введення миротворчого контингенту– це не швидкий процес, але, беручи до уваги завзятість Трампа, на думку Клочка, його можна організувати швидко, за декілька місяців.

Теги за темою
Володимир Зеленський НАТО ООН Європа
Джерело матеріала
loader