Канада вперше цього року направила бойовий корабель через Тайванську протоку
Канада вперше цього року направила бойовий корабель через Тайванську протоку

Канада вперше цього року направила бойовий корабель через Тайванську протоку

ВМС Канади у рамках місії з підтримання свободи судноплавства у Тайванській протоці направила цим водним шляхом фрегат із керованими ракетами на борту «Оттава» (HMAS Ottawa), викликавши гнівну реакцію Китаю.

Про транзит канадського військового корабля повідомляє Міністерство закордонних справ Тайваню, передає Укрінформ.

«Фрегат ВМС Канади типу «Галіфакс» HMCS Ottawa 16 лютого пройшов Тайванською протокою. Тайвань вітає та цінує конкретні дії Канади із захисту свободи, миру та відкритості Тайванської протоки і її тверду позицію щодо того, що Тайванська протока є міжнародними водами», - ідеться в повідомленні відомства.

У ньому додається, що фрегат пройшов із Південнокитайського моря в північному напрямку і став першим цього року канадським військовим кораблем, який здійснив транзит протокою, та шостим від початку в 2022 році участі Канади в операціях із підтримання свободи судноплавства в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Китайські військові, своєю чергою, засудили такі дії колег із Канади.

«Транзит канадського військового корабля через Тайванську протоку є актом, який навмисно підриває мир і стабільність у Тайванській протоці», - ідеться в заяві Міноборони КНР.

У ній зазначається, що Східне оперативне командування армії Китаю розгорнуло військово-морські та військово-повітряні сили для спостереження, моніторингу та супроводження фрегата ВМС Канади, які ефективно впоралися з цими завданнями.

«Сили Східного оперативного командування постійно підтримують високу бойову готовність та рішуче протидіють усім загрозам і провокаціям», - зазначили в оборонному відомстві Китаю.

Канадська сторона наразі не повідомляє про транзит фрегата HMCS Ottawa чутливим морським шляхом.

Тайванська протока завширшки близько 180 км розділяє материковий Китай та острів Тайвань і є частиною Південнокитайського моря. Пекін вважає демократично керований Тайвань власною територією та заявляє про свою юрисдикцію і над протокою, вимагаючи від кораблів інших держав запитувати дозволу на транзит через неї.

Натомість Тайвань, Сполучені Штати та їхні союзники вважають Тайванську протоку міжнародним водним шляхом, що не підпадає під одноосібний китайський суверенітет. ВМС США разом із союзниками приблизно раз на місяць проходять протокою в рамках місій із підтримання свободи судноплавства у цих водах.

Як повідомляв Укрінформ, ВМС США минулого тижня вперше після інавгурації президента Дональда Трампа та зміни адміністрації в Білому домі направили два кораблі через Тайванську протоку, викликавши гнівну реакцію Китаю.

Фото з сайту Fact Military

Теги за темою
Китай Канада
Джерело матеріала
loader