Європейцям варто уважно слідкувати за тим, що відбуватиметься в Білорусі цього літа - Жовква
Європейцям варто уважно слідкувати за тим, що відбуватиметься в Білорусі цього літа - Жовква

Європейцям варто уважно слідкувати за тим, що відбуватиметься в Білорусі цього літа - Жовква

Європейським країнам не варто довіряти будь-яким домовленостям з Росією про припинення вогню, а натомість активно інвестувати у власну оборону та уважно слідкувати за тим, що відбуватиметься в Білорусі наступного літа, оскільки наступна атака російських агресорів може бути спрямована вже проти країн НАТО.

Про це сьогодні під час дискусії за підсумками Мюнхенської безпекової конференції «Час для рішучих дій в Україні», що відбулася в понеділок в рамках Центру європейської політики (ЕРС), заявив заступник керівника ОП України Ігор Жовква, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми хочемо справедливого та надійного миру, а не просто припинення вогню, яке буде порушено за два місяці. Ми 20 разів погоджували припинення вогню за Мінським та Нормандським форматами, і найдовше з них тривало не більше 2 тижнів. Нове перемир’я також буде порушено росіянами. І це може стосуватися не лише України. Ви чули, що сказав Президент (Зеленський) - будьте уважними до того, що відбуватиметься в Білорусі цього літа. Це може бути той самий сценарій, який ми мали у 2021 році, - так звані тренування, навчання…. Три країни НАТО межують з Білоруссю. Якщо ви продовжуєте спати – це ваш вибір. Ми будемо битися, навіть якщо залишимося наодинці. Це єдина річ, яка нам залишається», - зазначив Жовква.

Він зауважив, що європейським партнерам варто не лише продовжувати поставки військового обладнання в Україну, але й скористатися інвестиційними можливостями, які наразі відкриваються в оборонній промисловості України.

«Наприклад, ракети дальнього радіуса дії - це унікальні технології, що були розроблені в Україні «з чистого листа». Тож інвестуйте зараз, коли ми цього найбільше потребуємо. Нам потрібні ці дальні ракети й дрони, щоб нищити законні цілі на території Росії, – військові виробництва, аеродроми й так далі. Ми можемо це робити, і ми це робимо. Але для того, щоб робити це більше, нам потрібні інвестиції. Ті, хто інвестують зараз, після перемоги будуть першими, хто отримають експорт цих унікальних українських технологій у майбутньому», - наголосив представник ОП.

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня офіційні представники США під час зустрічі міністрів оборони НАТО та в ході Мюнхенської безпекової конференції закликали Європу значно збільшити витрати на оборону та взяти на себе відповідальність за власну безпеку, у тому числі – за гарантії безпеки для України.

За підсумками резонансних заяв, що пролунали в Мюнхені, сьогодні в Парижі відбувається надзвичайна неформальна зустріч лідерів європейських країн, за участі вищих керівників ЄС та НАТО, які обговорюють продовження підтримки України та зміцнення європейської безпеки.

Теги за темою
Білорусь
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader