Чоловіка судили за повідомлення у Viber про переміщення ТЦК: чи вдалось уникнути в'язниці
Чоловіка судили за повідомлення у Viber про переміщення ТЦК: чи вдалось уникнути в'язниці

Чоловіка судили за повідомлення у Viber про переміщення ТЦК: чи вдалось уникнути в'язниці

Підволочиський районний суд 7 лютого проголосив вирок мешканцю с. Городниця за перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період.

Про це повідомляє видання «20 хвилин».

Чоловікові загрожувало від п’яти до восьми років тюрми. Він провину у суді визнав, але відбувся умовним терміном.

Чоловікові загрожувало від п’яти до восьми років тюрми. Він провину у суді визнав і відбувся умовним терміном.

Як дізналися «20 хвилин», Олег Б. — одружений, разом із дружиною виховують неповнолітню дитину. Офіційної роботи не має. І проблем із законом раніше не було, відтепер матиме «кримінал» у біографії», бо намагався попередити земляків про переміщення працівників ТЦК. І, як звучить в обвинувальному акті, що надійшов до суду, — «створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій, чи маневрів ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом, чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності».

ПОВІДОМЛЯВ ПРО ТЦК У СКАЛАТІ ТА СЕЛАХ

Олег був активним користувачем соцмереж і в одній із Viber-груп від липня до листопада повідомляв про переміщення працівників ТЦК — зокрема у Скалаті та ближніх селах.

— Усвідомлюючи та передбачаючи, що такі дії можуть призвести до підриву обороноздатності України в умовах воєнного стану, у своїх повідомленнях зазначав відомості про місце і час проведення відповідних заходів 5 відділом указаними військовими формуваннями, для своєчасного інформування громадян України, які мають намір ухилитися від виконання своїх обов'язків з захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України під час мобілізації в особливий період, — йдеться у матеріалах справи, про які дізнаємося із Реєстру судових рішень.

19 листопада 2024 Олега викрили працівники Управління Служби безпеки України в Тернопільській області під час обшуку у нього вдома. Чоловіка звинуватили за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України та після завершення слідства відправили справу до суду.

П'ЯТЬ РОКІВ ТЮРМИ — НА ПІВТОРА УМОВНО

16 січня 2025 року начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури та обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості. Олег беззаперечно визнав свою провину, а його адвокатка і прокурор просили суд затвердити угоду.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, призначивши йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років, — таким був вирок Підволочиського райсуду. — На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік шість місяців.

На чоловіка, який боровся з «бусифікацією» у Viber, поклали обов’язки:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Цей вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду.

Джерело матеріала
loader