Воркаут як новий фітнес-культ: від дворових майданчиків до міжнародних змагань
Воркаут як новий фітнес-культ: від дворових майданчиків до міжнародних змагань

Воркаут як новий фітнес-культ: від дворових майданчиків до міжнародних змагань

Звичайні турніки у дворі, на яких колись підтягувались підлітки, сьогодні є символом цілої фітнес-революції. Воркаут (workout) – саме так називається система тренувань із власною вагою на турніках чи брусах, яка поєднує складні елементи гімнастики та акробатики.

Зараз цей напрямок має шалену популярність у світі. І Україна не відстає від трендів: у містах з’являються нові воркаут-локації, проходять змагання, а наші атлети демонструють високий рівень майстерності.

Чим воркаут підкорює тисячі людей у різних куточках планети, і чому прихильники наполягають на його визнанні офіційним видом спорту? Про це розповів Президент всеукраїнської федерації зі стріт воркауту Іван Криленко.

Історія воркауту, напевно йде ще в античні часи. Стародавні греки, римські легіонери тренувались з вагою власного тіла, використовуючи підручні засоби - бруси, перекладини. Всю наступну історію людство теж не ходило до спортзалів, а тренувалось на свіжому повітрі.

На тренд заняття на турніках перетворилось з появою інтернету. Перші ролики із видовищними трюками з’явились на YouTube ще на початку 2000-х. Ці відео набирали чисельні перегляди, і всі раптово зрозуміли, що можна прокачувати себе без великої кількості інвентарю і дорогих абонементів.

Зараз воркаут - це динамічний спорт, який об’єднує мільйони людей. І це не тільки про фізичні вправи, а перш за все про стиль життя. Про рух з девізом: "Ти можеш стати зіркою, незалежно від того, скільки у тебе грошей".

Чому воркаут так подобається молоді?

Він приваблює їх своєю доступністю та можливістю заявити про себе. Основна публіка воркаут-майданчиків – школярі та студенти. У TikTok і YouTube вони бачать, як прості хлопці та дівчата показують відео видовищних трюків й збирають мільйони лайків. А турніки є в багатьох дворах, то чому б не спробувати?

Не менш важливим є дух суперництва і бажання виділитися. Хто зробить більше підтягувань? Хто виконає елемент, який здається нездійсненим? А ще є змагання, флешмоби, виклики в соцмережах – усе це підливає масла у вогонь.

До речі, тих, хто займається воркаутом, називають по-різному: вуличними спортсменами, турнікменами або воркаутерами. І побачити справжніх українських майстрів цього спорту можна 22 лютого 2025 року у Палаці спорту в Києві, де відбудеться фестиваль Sport Unity Ukraine. Запрошую! Це чудова нагода познайомитися з нашими атлетами, які продемонструють вищий "пілотаж".

Воркаут - це спорт чи вулична розвага?

Воркаут вже давно став повноцінним спортом. Його турніри мають свої категорії, виступи атлетів не поступаються складністю та видовищністю професійним гімнастичним шоу, а змагання збирають великі натовпи глядачів.

За цими ефектними трюками стоять щоденні тренування, дисципліна, правильне харчування та приймання високоякісних спортивних комплексів Orthomol, формула яких базується на наукових дослідженнях і містить біодоступні форми вітамінів, амінокислот, антиоксидантів та мінералів. Завдяки цьому спортсмени отримують необхідну підтримку на кожному етапі – від підготовки до відновлення. Потужні адаптогени допомагають боротися зі стресом від фізичних навантажень, колаген і мікроелементи зміцнюють зв’язки та суглоби, а спеціальні формули з коензимом Q10, магнієм і L-карнітином додають енергії та витривалості.

Чому воркаут досі не визнаний офіційним спортом?

Напевно, грає роль "вуличне" походження. А також те, що на відміну від класичної гімнастики, де все підпорядковано суворим нормативам, воркаут дарує свободу - атлет сам вирішує, які елементи робити та у якому стилі. Але це не означає хаотичність! Воркаут має свої критерії оцінювання: складність трюків, плавність переходів, контроль тіла тощо. А судді на змаганнях – люди, які самі знають, що означає тримати передній вис на одній руці чи робити "планш" у статиці.

І нарешті, воркаут не має вікових чи фінансових бар’єрів. Саме тому він зараз виконує ту ж соціальну функцію, що й визнані Олімпійські види спорту - мотивує, об’єднує, надихає.

Джерело матеріала
loader
loader